השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד

זה אולי נראה כמו קסם, אבל כן, אתה יכול לקבל השתלות שיניים לכל הפה ביום אחד בלבד! אך כיצד מתבצעים השתלים ביום אחד? ואיך הם שונים מהשתלים המסורתיים שעשויים לקחת שבועות או חודשים להשלמתם?

מהו שתל דנטלי?

השתלים הדנטליים הם אחת ההמצאות החשובות בתחום רפואת השיניים בשנים האחרונות. השתלים הדנטליים בעצם מהווים תחליף לכל השיניים התותבות ולגשרים מודבקים.

השתל הדנטלי הוא בעצם שורש מלאכותי שמושתל באזור בו חסרות שיניים. על השתל הזה אפשר להרכיב כתר או גשר קבוע.

השתלים הדנטליים היום הפכו לאופציה מועדפת והנפוצה למטופלים החסרים להם שיניים ומחפשים תחליף. השתלים הדנטליים מהווים אופציה נוחה שנותנת למטופל מראה טבעי ואסתטי וגם מספקת לו נוחות אופטימלית ותפקוד תקין של הפה.

כיצד מתבצעת השתלת שיניים ביום אחד

לפני כל דבר אחר, רופא השיניים שלך ישב איתך וקיים פגישה. כאן הם יכולים לסקור את ההיסטוריה שלך בתחום השיניים והרפואה, לענות על כל אחת מהשאלות שלך ולתת לך סקירה של מה שהולך לקרות.

הם יבצעו גם כמה בדיקות אבחון, כמו צילומי רנטגן, סריקת CT וצילומי פה. התוצאות יעניקו לרופא השיניים מושג טוב יותר למה לצפות. הם ינתחו את התמונות (שגם הם עשויים להראות לכם) ובעצם יצרו תבנית או שרטוט של הפה שלכם שיעזור להם לבנות תכנית מתאימה.

הניתוח

ראשית, תקבל הרדמה, לרוב הרדמה כללית, אם כי הרופא המרדים שלך עשוי לבחור בהרדמה מקומית. לאחר שאתה ישן או שהאזור רדום, הם יתחילו בהליך.

בעזרת המדריך שהם בנו, המנתח ימקם את השתל בתוך עצם הלסת. שלב זה מהיר יחסית. לאחר מכן הם יצמידו את הכתר לשתל מיד לאחר ביצוע הניתוח.

לאחר הניתוח צפוי כאב ואי נוחות כאשר ההרדמה מתפוגגת. זה צפוי בכל הליך כירורגי בהתחשב בכך שהמנתח פשוט חתך את החניכיים וקדח לעצם. החדשות הטובות הן שרופא השיניים ירשום תרופות נגד כאבים ויציע פתרונות להקלה בכאב, כמו אריזות קרח ומנוחה.

היתרונות של השתלת שיניים ביום אחד

דורש פחות זמן

היתרון הברור של השתלת שיניים ביום אחד הוא שההשתלה מתבצעת בביקור אחד בלבד מקום מספר ביקורים. זה מקצץ באופן דרמטי את הזמן שתבלו בכיסא של רופא השיניים ואת הזמן שתבלו עם שיניים חסרות. מכיוון ששיקום של שתלים מסורתיים יכול לקחת חודשים רבים.

החניכיים מתאימים לכתר

מכיוון שהכתר מונח על גבי השתל מייד, החניכיים לרוב יגדלו סביבו, מה שיגרום לחניכיים ולשתל להיראות טבעיים יותר. עם זאת, קיים הסיכוי שיהי הצורך לבצע מחדש של רקמות לאחר הצבת השתל.

היתרונות של השתלות שיניים מיידיות ברורים: הם מהירים יותר, הם כרוכים בניתוח אחד בלבד והחניכיים עשויים לצמוח סביב הכתר טוב יותר. זאת, כמובן, בהנחה שהשתלים המיידיים מצליחים. לשתלים אלו יש סיכוי של כ -70% לעומת שיעור ההצלחה של 95 אחוזים של השתלים הסטנדרטיים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לעבוד עם הילד על ה-ש שלו
כל ילד רוכש את השפה בקצב משלו. יש ילדים שכבר בגיל שנה הם הוגים מספר מילים כמו אבא, אמא, תודה ועוד. מנגד...
קרא עוד »
דצמ 17, 2020
מה מוגדר כתאונות עבודה?
מה מוגדר כתאונות עבודה, זה נושא שחשוב להכיר. תאונות עבודה הן בעיה מרכזית בעולם של היום. מקרים כאלה...
קרא עוד »
אוק 29, 2022
יישור שיניים שקוף – סוגים
יישור שיניים הוא ענף ברפואת שיניים העוסק בטיפול בשיניים. זהו תחום מורכב מאוד, ומסיבה זו הוא התפתח...
קרא עוד »
יונ 15, 2023