נהיגה תחת השפעת סמים – כל מה שצריך לדעת!

נהיגה תחת השפעת סמים

שימוש בסמים הפך למשהו נפוץ יותר בקרב אנשים רבים אך נהיגה תחת השפעת סמים אינה חוקית ומהווה סכנה לסביבה ועבירת תנועה חמורה. נהיגה תחת השפעת סמים אסורה באופן גורף בעוד שנהיגה תחת השפעת אלכוהול מתייחסת לרמות האלכוהול בדם.

מה מוגדר כנהיגה תחת השפעת סמים

נהיגה לאחר שימוש בסמים המופיעים בפקודת הסמים המסוכנים אסורה באופן גורף וכל אדם אשר יש בדמו ולו הכמות המזערית של סם נחשב כאילו הוא נוהג בשכרות ונהיגה תחת השפעת סם. חשוב לדעת שיש אנשים אשר בדמם יכול להימצא שאריות של סם כזה או אחר גם כתוצאה מעישון פאסיבי. שוטר אשר יש לו חשד סביר שהאדם נמצא תחת השפעת סמים, רשאי לדרוש מהאדם לבצע בדיקת סמים באמצעות בדיקת דם או בדיקת שתן כאשר סירוב לבדיקה יוביל לכתב אישום בגין נהיגה בשכרות.

איזה בדיקות קיימות לצורך איתור סמים

כדי להאשים אדם שנהג תחת השפעת סמים יש להוכיח זאת באמצעים שונים מדויקים כמו בדיקת שתן, בדיקת רוק או בדיקת דם, כאשר בדיקת הדם נלקחת על ידי גורם רפואי בלבד. כמו בחשד לנהיגה בשכרות, גם בחשד לנהיגה תחת השפעת סמים השוטר יכול לבצע מבחן התנהגותי שכולל הליכה על קו ישר, מגע באף על ידי אצבע בזמן שהעיניים סגורות וכדומה.

מה דינו של אדם אשר הורשע בנהיגה תחת השפעת סמים

אדם אשר נחשד בנהיגה תחת השפעת סמים מוזמן לדיון בבית המשפט. עד למועד הדיון קצין משטרה רשאי לפסול את רישיונו באופן מידי לתקופה של 30 יום וגם להשבית את הרכב. במידה ויש הרשעה של בית המשפט, האדם יכול לקבל פסילה של הרישיון לתקופה של שנתיים ויותר, פסילה על תנאי, קנס כספי, מאסר על תנאי וכדומה.

 

המידע באדיבות עורך דין תעבורה אליאס סיילס

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפול פנים לגבר – מה ניתן לעשות?
גברים רבים בעידן החדש לא מסתפקים במראה העור שלהם ואינם מוכנים להתפשר על עור פנים שאינו נראה במיטבו....
קרא עוד »
אוק 13, 2021
עיסוי רפואי
עיסויים הם סוג של טיפול שיכול לעזור בהקלה על כאבים, הפגת מתחים והרפיה. הם יכולים גם לסייע בהתאוששות...
קרא עוד »
יונ 11, 2022
סיבות לנשירת שיער
זה נורמלי להשיל כמות מסוימת של שיער כל יום. אך אם שיער נושר בכמויות משמעותיות יותר מהרגיל, זה יכול...
קרא עוד »
יונ 24, 2022