נהיגה תחת השפעת סמים – כל מה שצריך לדעת!

נהיגה תחת השפעת סמים

שימוש בסמים הפך למשהו נפוץ יותר בקרב אנשים רבים אך נהיגה תחת השפעת סמים אינה חוקית ומהווה סכנה לסביבה ועבירת תנועה חמורה. נהיגה תחת השפעת סמים אסורה באופן גורף בעוד שנהיגה תחת השפעת אלכוהול מתייחסת לרמות האלכוהול בדם.

מה מוגדר כנהיגה תחת השפעת סמים

נהיגה לאחר שימוש בסמים המופיעים בפקודת הסמים המסוכנים אסורה באופן גורף וכל אדם אשר יש בדמו ולו הכמות המזערית של סם נחשב כאילו הוא נוהג בשכרות ונהיגה תחת השפעת סם. חשוב לדעת שיש אנשים אשר בדמם יכול להימצא שאריות של סם כזה או אחר גם כתוצאה מעישון פאסיבי. שוטר אשר יש לו חשד סביר שהאדם נמצא תחת השפעת סמים, רשאי לדרוש מהאדם לבצע בדיקת סמים באמצעות בדיקת דם או בדיקת שתן כאשר סירוב לבדיקה יוביל לכתב אישום בגין נהיגה בשכרות.

איזה בדיקות קיימות לצורך איתור סמים

כדי להאשים אדם שנהג תחת השפעת סמים יש להוכיח זאת באמצעים שונים מדויקים כמו בדיקת שתן, בדיקת רוק או בדיקת דם, כאשר בדיקת הדם נלקחת על ידי גורם רפואי בלבד. כמו בחשד לנהיגה בשכרות, גם בחשד לנהיגה תחת השפעת סמים השוטר יכול לבצע מבחן התנהגותי שכולל הליכה על קו ישר, מגע באף על ידי אצבע בזמן שהעיניים סגורות וכדומה.

מה דינו של אדם אשר הורשע בנהיגה תחת השפעת סמים

אדם אשר נחשד בנהיגה תחת השפעת סמים מוזמן לדיון בבית המשפט. עד למועד הדיון קצין משטרה רשאי לפסול את רישיונו באופן מידי לתקופה של 30 יום וגם להשבית את הרכב. במידה ויש הרשעה של בית המשפט, האדם יכול לקבל פסילה של הרישיון לתקופה של שנתיים ויותר, פסילה על תנאי, קנס כספי, מאסר על תנאי וכדומה.

 

המידע באדיבות עורך דין תעבורה אליאס סיילס

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עדשות מולטיפוקל – מי צריך את זה
לאחרונה הראיה שלכם לא דומה למה שהיא הייתה בעבר? מנסים למצוא את הדרך הכי טובה שיש לשפר את המצב ולחזור...
קרא עוד »
פבר 11, 2019
הטיפולים הגניקולוגיים בקליניקות
חושבים לבחור בקלינקה לצרכים הגינקולוגיים שלכם? המתן! לפני שתחליטו החלטות נמהרות, בואו נחפור במה...
קרא עוד »
נוב 02, 2023
שיטת Bodytite עם אן גורביץ
שיטת BodybyTite משתמשת בגלי רדיו כדי להגביר את חילוף החומרים ולעורר שריפת שומנים. שיטת BodybyTite של אן גורביץ...
קרא עוד »
דצמ 25, 2022