כאבי גב תחתון

בשנים האחרונות יש הרבה מודעות לכאבי גם וגם בתחום הרפואה יש הרבה מחקר שנעשה ושמוביל לעוד מידע על כאבי גב אשר עוזר להתמודד עם אותם כאבים בגב התחתון שאנשים חשים. ישנם סוגים שונים של כאבי גב, חלקם חמורים יותר מאחרים. 

במסגרת הכתבה ביקרנו באתר https://lowerbackpain.co.il/ וקיבלנו מידע והשראה. המשיכו לקרוא כדי לדעת >

מה גורם לכאבי גב תחתון?

כאבי גב יכולים להיגרם על ידי דברים רבים כגון יציבה גרועה, בעיות משקל, או אפילו פציעה. הדבר העיקרי שגורם לכאבי גב הוא חוסר ניידות מספקת של עמוד השדרה. זה יכול להוביל לחוסר איזון בשרירים ולזרימת דם לקויה לאזור שסביב עמוד השדרה. 

אזורים אלו נקראים דיסק, מפרק העצה והרצועות. בעקבות פגיעה בהם אתם עשויים לחוש כאב גם כאשר אתם אינכם מתכופפים או מרימים משקלים כבדים. 

כאב יכול לנבוע גם מחוסר איזון בשרירים ומזרימת דם לקויה לאזורים אלו. שרירים שעובדים עם עמוד השדרה חייבים לייצר מספיק כוח כדי לשמור אותו יציב, אחרת תהיה יותר מדי תנועה ופחות מדי תמיכה מהשרירים שמסביב לעמוד השדרה. 

מה עושים כדי לטפל בכאבי בגב התחתון?

יציבה טובה היא חלק משמעותי במניעת כאבי גב ובטיפול. הרגל טוב להתחיל איתו הוא לשבת על הברכיים, לא על הירכיים, כשאתם קמים מהרצפה במידה והתיישבתם עליה. דברים נוספים שיכולים לעזור לכם להתגבר אלו מדבקות לטיפול והקלה בכאבי גב תחתון ועל מנת למנוע כאבי גב למשל יהיה עליכם לחזק את שרירי הגב על מנת למנוע כאבי גב תחתון, אם אתם עובדים שעות רבות על מחשב ובישיבה אז כמובן שצריך לדאוג לכיסא מתאים שישמור על הגב שלכם ובנוסף לדאוג למזרן אורתופדי ותומך במידה ואתם נוטים לסבול מכאבי גב תחתון.

כתוב/כתבי תגובה