זכאות לנכות כללית – הכירו את הכללים:מהי תסמונת התעלה הקרפלית?

תסמונת התעלה הקרפלית היא בעיה נפוצה המשפיעה על מיליוני אנשים בעולם. זהו מצב שבו העצב המדיאני, העובר משורש כף היד למרפק, נדחס בין שתי עצמות הנקראות עצמות קרפליות. התסמינים של מצב זה דומים לאלה של דלקת פרקים ונוטים להחמיר עם הגיל. הסיבה המדויקת לתסמונת התעלה הקרפלית עדיין אינה ידועה אך קיימות תיאוריות רבות לגביה. 

האם התסומנת נפוצה יותר אצל גברים או נשים?

מחקר שפורסם לאחרונה בכתב העת למחלות ראומטולוגיה ודלקות קליניות, שהתבסס על שימוש בהדמיית תהודה מגנטית (MRI), גילה שנשים סובלות בתסמונת התעלה הקרפלית בתדירות גבוהה יותר מאשר גברים. הסיבה לכך היא שגידי נשים רכים יותר, מה שמקל על הדחיסה וגורם לדחיסה. יתר על כן, סריקות MRI גילו שלנשים יש פחות כלי דם סביב פרקי הידיים מאשר לגברים. המשמעות היא שפחות דם זורם אל הגידים ויוצר א מצב פגיע יותר. ככל שהגידים והעצבים נפגעים, הם הופכים נפוחים וכואבים. האישה הפגועה חשה כאב בפרק כף היד עם תחושת עקצוץ בקצות אצבעותיה. באופן כללי, מצב זה נפוץ יותר בקרב נשים מאשר גברים אולם מחקרים הראו כי הוא מתרחש באופן שווה בקרב שני המינים. זה יכול להיות מאובחן על ידי רופא ידיים מנוסה אשר יזמין סריקת MRI כדי להעריך פיסורה, דחיסה ודלקת של רקמות סביב פרק היד שבה גידים הם. זה כאשר אישה חווה כאב ועלולה להיתקל בקושי להזיז את פרק כף היד. ניתן לטפל במצב זה במהירות באמצעות הזרקה של קרם סטרואידים.

קראו על תביעה לגמלת סיעוד >>>

לסיכום אם אתם מרגישים סימנים מקדימים או חושדים על כאלה פנו במיידי לרופא לצורך בדיקה וטיפול במידת הצורך. הזנחת הנושא עשויה לגרום לנזקים בריאותיים גדולים יותר ולכן אתם לא רוצים להגיע לשם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יתרונות של בגדי עבודה ייעודיים – מה שצריך לדעת
בגדי עבודה ייעודיים יגיעו עם יתרונות רבים עבור החברה שלכם והם יוכלו להביא לכך שהיא תתנהל בצורה...
קרא עוד »
מרץ 14, 2022
איך לבחור מחלקה סיעודית ולהרגיש בטוחים
כשאנחנו נדרשים להעביר בן משפחה או חבר קרוב אל מחלקה סיעודית בבית אבות, זה אף פעם לא עניין פשוט. זה אף...
קרא עוד »
אפר 02, 2020
זכאות לקנאביס רפואי
ידוע והתגלה במחקרים כי ישנה תועלת רפואית ברורה לשימוש  בקנאביס עבור החולים. יחד עם זאת, מבחינת משרד...
קרא עוד »
אפר 25, 2022