4 טיפים להשגת ויסות רגשי

4 טיפים להשגת ויסות רגשי

ויסות רגשי הוא האיזון הרצוי אותו אנחנו משיגים במצבים תקינים באופן טבעי. הויסות הזה מאפשר לנו לנהל את החיים שלנו נכון ולהגיב בצורה מאוזנת למצבים שונים. לדוגמה, במידה ואדם חווה חוויה רגשית מסוימת כמו התרגשות, כעס, עלבון וכל רגש אחר, הוא יתמודד עם המצב הזה ויוכל לצלוח את האתגר הזה בצלחה.

אך אם אין לו ויסות רגשי הוא עלול להיסחף למחוזות של תסכול, התקפות זעם ותגובות לא מאוזנות ולא מתאימות מבחינת העוצמה והחוויה. אז נכון שיש אנשים שיש להם ויסות רגשי והם נולדו עם עולם רגשי מאוזן ונוח. אבל לא מעטים הם האנשים שמתמודדים עם חוסר איזון והיעדר ויסות רגשי.

טיפים להשגת הויסות

  • מודעות במידה ואדם מתמודד עם מצב כזה, עליו להיות מודע לכך, זה השלב הראשון. ואם זה ילד – אלו ההורים שצריכים להיות מודעים לקושי הזה של הילד. כאשר מודעים לקושי ולאתגר יכולים לטפל בכך ביעילות ולהוביל את המתמודד באמצעות כלים שונים לויסות המיוחל אותו חפצים להשיג.
  • פיתוח דפוסי חשיבה – אנשים שאינם מסוגלים להשיג ויסות רגשי בעצמם יוכלו ללמוד לעשות זאת באמצעות פיתוח דפוסי חשיבה. כלומר, הם ילמדו לחשוב בהתאם להנחיות שהם יקבלו. כך שגם במצב של רגש קיצוני הם יצליחו לחשוב ולנהל את עצמם ולמנוע מצבים של אובדן שליטה.
  • תרגול והתנסות – ממש כמו בהתעמלות פיסית, חשוב כל כך להתנסות ולאמן את עצמנו. כי כל אימון ותרגול מחזקים בנו את היכולת. לכן חשוב כי נתמודד במצבים שונים, ונעשה כל מאמץ לצלוח את המצבים המאתגרים בהצלחה. אפילו אם זו הצלחה חלקית או קטנה – עשינו משהו לחיזוק העולם הרגשי שלנו.
  • הרגעה עצמית – פעמים רבות אנשים שמאבדים את האיזון זקוקים לעזרה חיצונית. אך ניתן לרכוש את היכולת להרגיע את עצמנו באופן עצמי.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר https://maayanbiton.co.il!

כתוב/כתבי תגובה