יועץ בטיחות קורונה– חובה בכל עסק

יועץ בטיחות קורונה

עם התפרצות מגפת הקורונה בישראל, וההגבלות קשות, שניתנו על ידי הממשלה למניעת ההדבקה, ניתן לומר כי אלפי בתי עסק נאלצו להתרגל לשגרה חיים אחרת. 

הקורונה פגעה ברבים מהעסקים, ונאלצו גם להקדיש משאבים רבים, על מנת לאפשר ללקוחות להיכנס אל בתי העסק, אך רבים מבעלי העסק אינם מודעים כי ישנה חובה להעסיק יועץ בטיחות המתמחה במגפת הקורונה, על מנת שיוכל לעזור לבית העסק לעבור את מגפת  הקורונה בשלום וללא תקלות שונות, מעבר לתקלות שכבר ישנן. 

במאמר זה נדבר על החשיבות של יועץ בטיחות קורונה ומה תפקידו?

יועץ בטיחות קורונה 

יועץ בטיחות תפקידו לייעץ לבית עסק, כיצד לפעול במצב כדי לעצור את שרשרת ההדבקה. הקורונה היא מצב חירום ראשון בישראל, שאליו תושבי ישראל, לא הורגלו, ולכן בעלי עסק זקוקים לייעוץ על ידי מומחים בתחומם, על מנת לנהל את העסק כמו שצריך. 

מדינת ישראל קבעה כללים, שבתי העסק חייבים לעמוד בהם, על מנת לאפשר את פתיחת העסק, ולכן תפקיד יועץ בטיחות קורונה לוודא שהם עומדים בכללים האלו. 

מה הם התפקידים של יועץ בטיחות קורונה? 

  • רכישת מספיק מדי חום– על יועץ הבטיחות להעמיד אחד מהעובדים בשער הכניסה של בית העסק, על מנת שימדוד חום, בעזרת מודד חום מצח אינפרא אדום לכל  הנכנסים לעסק. במידה ויש לקוח בעל חום מעל 38 מעלות, הלקוח לא יורשה להיכנס לחנות.
  • הכנת מלאי של מסכות, והכנסת רק לקוחות עם מסכות– כניסה לבית העסק רק עם חבישת מסכה. לקוח ללא חבישת מסכה לא יורשה להכנס לחנות, ובמקרה שמסכה אבדה ללקוח על בעל החנות לדאוג למסכה חדשה עבור הלקוח.
  • לדאוג לשמירת מרחק– על יועץ הבטיחות לשמור על הנחיות הממשלה, בנוגע לשמירת מרחק, על ידי הכנסת מספר לקוחות לבית העסק, בהתאם לגודל המבנה. 

> למידע ופרטים נוספים בקרו באתר סייפטי און!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה עושים כשהילד מסרב ללכת לטיפול אצל רופא השיניים?
ילדים אוהבים ללכת לרופא שיניים, בשונה מהדעה הרווחת. ועדיין, יש ילדים שהטיול הנחמד הזה פחות נוצץ עבורם...
קרא עוד »
ספט 12, 2021
איך מתמודדים עם כבד שומני
כבד שומני מהווה למעשה שם כללי למספר מצבים שונים הקשורים לכבד. מצבים כגון הסננה שומנית עם או ללא דלקת,...
קרא עוד »
ספט 23, 2019
6 טיפים לבחירת נעל ספורט שתשמור על הבריאות שלכם
כשאתם קונים נעליים אתם בוודאי רוצים שהם יהיו יותר קשורים לאופנה - תרצו גם על הדרך לשקול לתפקד ולשמור...
קרא עוד »
יונ 30, 2020