האם יש טיפול לוסטיבוליטיס?

האם יש טיפול לוסטיבוליטיס?

יש תופעות בריאות אשר לא היו מוכרות בעבר, כלומר, אנשים סבלו מהן אך לא היה לגורמים הרפואיים מענה עבור התופעות הללו. אחת המחלות החדשות נקראת בשם וסטיבוליטיס. מחלה זו מקורה ברגישות הקיימת באזור האינטימי הנשי, והוא גורם לכאבים במיוחד בעת החדרה וקיום יחסים. כיום יש הרבה מידע על המחלה, וגם הבנה שמדובר על בעיה שאין לה מקור נפשי או פסיכולוגי, כי אם בעיה פיסית מקומית שדדורשת טיפול בוסטיבולטיס.

מהו הטיפול לבעיה זו?

חשוב לדעת כי וסטיבוליטיס הינה בעיה שניתן לטפל בה בכמה וכמה דרכים. לפי חומרת הכאב והקושי שהיא יוצרת בחיי היום יום, יומלץ על טיפול מתאים אשר מטרתו לרפא את הכאב, להתגבר על הרגישות האזורית, ולסייע לאישה לחיות את החיים שלה בטוב ובשלווה למרות הבעיה הזו.

אין סיבה לרוץ לניתוח!

נכון, יש אפשרות לבצע טיפול כירורגי אשר מטפל ברצועה הדקה והרגישה אשר ממוקמת בפתח הנרתיק. אבל זה לגמרי לא נכון לרוץ לבצע טיפול פולשני זה. וזאת מכיוון שיש גם טיפולים אחרים שהם פחות פולשניים ויעילים אף הם. במידה ומדובר על רגישות קלה ניתן להיעזר במריחה של ג'לים מתאימים או קרמים מיוחדים שמקלים על חוסר הנוחות. כמו כן יש דיאטה מיוחדת שנועדה להפחית את כמות גבישי האוקסלט – מה שגורם ומחזק את הרגישות באזור. קיימת אפשרות נוספת והיא מריחה של משחה אסטרוגנית. וזאת מכיוון שירידה בהורמון האסטרוגן פוגע בגמישות שרירי הנרתיק. אופציה נוספת היא תרגול שמטרתו להפחית את הלחץ ואת הרגישות באזור הנרתיק. במקרים מסוימים כמובן שיהיה נכון לבצע ניתוח לשם פתרון הבעיה מהשורש. מה שיחזיר לאישה את הנוחות ואת הרווחה, ואת היכולת לחיות בשלום עם עצמה ועם בן זוגה.

מידע נוסף על טיפול בוסטיבוליטיס באתר של יעקב בורנשטיין

כתוב/כתבי תגובה