כל מה שצריך לדעת על החלמה מניתוח אף

כל מה שצריך לדעת על החלמה מניתוח אף

ניתוח אף הוא מבין הפרוצדורות השכיחות ביותר בעולם הניתוחים הפלסטיים. כיום יותר ויותר אנשים יודעים כי הם יכולים לשפר את נראות הפנים ואת הפרופורציות באמצעות ניתוח כזה. בין היתר יש את מי שדרוש לו ניתוח אף רפואי שמטרתו לשפר מצב רפואי כמו במקרים של פוליפים, מחיצות עקומות, קשיי נשימה וכולי. לעיתים משלבים הרופאים בין ניתוח רפואי וקוסמטי, כך שהמטופלים יכולים להרוויח חיים איכותיים ובריאים יותר. 

אבל מה צריך לדעת על הניתוח עצמו ועל ההחלמה?

ניתוח אף נעשה בהתאם לצרכי המטופל או המטופלת ויש לו שתי מטרות ברורות: לשפר מצבים רפואיים ולאפשר אף מעוצב יפה ופרופורציונאלי יותר. ניתוחים כאלה נעשים בדרך כלל בהרדמה מלאה או מקומית ויש שתי שיטות לעצב מחדש את האף, החל מהשיטה הסגורה שבה מבצעים את הניתוח מהנחיריים בדרך כלל עבור פתיחת דרכי נשימה וסידור מחיצות, ויש שיטה פתוחה שבה העור מופשל מהאף ומבנה הסחוסים ניתן לשינוי, בעוד שהרופא המנתח משנה את מבנה האף ומבצע תיקונים שיספקו נשימה רצופה יותר ובריאות. טכניקות כאלה כוללות בעת הצורך שיוף סחוסים או גבנונים והשתלת שתלי סחוס לעיצוב האף. 

זמן החלמה

זמן החלמה מניתוח כזה אורך בדרך כלל כשישה שבועות מרגע הניתוח תוך חזרה להסרת תחבושות וביקורת במרפאה. לאחר הניתוח יהיו נפיחויות באזור האף ותידרש תקופה מסוימת של החלמה עד שהנפיחות והכתמים הסגולים ירדו. 

חשוב לקחת  ימי חופש מהעבודה עבור ההחלמה בעוד שלאחר הניתוח האף יגובס כדי לשמור על המבנה והדימום ייעצר על ידי תחבושות או טמפונים. לאחר כמה ימים יחליף הרופא את הטמפונים והגבס באגד נדבק ולבסוף יוסרו כל התחבושות ואתם תוכלו להנות ממבנה אף חדש ומעוצב. 

לקבלת ייעוץ נוסף פנו עוד היום אל ד"ר מרקוס הראל

כתוב/כתבי תגובה