על פינוי מצברים ישנים

פינוי מצברים ישנים חיוני לשמירה על הסביבה, שכן סוללות מסוימות מכילות חומרים מסוכנים שעלולים להזיק לסביבה אם לא יטופלו כראוי. 

מאחר ופינוי מצברים ישנים חיוני לשמירה על הסביבה,  הרי שיש לפעול תמיד לפי התקנות וההנחיות המקומיות כדי להבטיח שהם יושלכו בצורה אחראית.

איך עושים את זה נכון? 

טיפול במצברים ישנים לרכב דורש טיפול מיוחד בשל אופיים המסוכן. מצברים לרכב מכילים עופרת וחומצה גופרתית, שניהם עלולים להזיק לסביבה ולבריאות האדם אם לא יסלקו אותם כראוי. כך עליך להתמודד עם מצברים ישנים לרכב:

בדוק את התקנות המקומיות: באזורים שונים עשויים להיות כללים והנחיות ספציפיות לסילוק מצברים. בדוק עם רשויות ניהול הפסולת המקומיות שלך או בקר באתר האינטרנט שלהן כדי להבין את שיטות ההשלכה הנכונות עבור מצברים באזור שלך.

מיחזור: מיחזור הוא השיטה המועדפת לפינוי מצברים. לקהילות רבות יש תוכניות למיחזור מצברים או מקומות ייעודיים להחזרתם. חפש מרכזי מיחזור או נקודות איסוף באזור שלך.

סוללות לרכב: סוללות עופרת בחומצה המשמשות בכלי רכב הן רעילות מאוד ויש למחזר אותן. חנויות רכב או חנויות סוללות רבות יקבלו סוללות מכוניות משומשות למיחזור.

השלך בזהירות מצברים שניזוקו או דולפות: אם מצבר פגום, נפוח, דולף, אל תטפל בו ישירות. ללבוש כפפות ולהניח אותו בשקית ניילון אטומה לפני הבאתו למרכז מיחזור מצברים.

אין להשליך אותם לאשפה הרגילה: אסור לזרוק סוללות לרכב לאשפה הרגילה או להשאיר אותם שוכבים. סילוק לא נכון עלול להוביל לזיהום סביבתי.

צור קשר עם קמעונאי או מרכז שירות לרכב: לחלק מהקמעונאים וחנויות חלקי הרכב יש תוכניות למיחזור סוללות. הם עשויים לקבל סוללות רכב ישנות למיחזור או שיוכלו להפנות אותך למתקן סילוק מתאים.

למידע נוסף היכנסו לאתר של גרין סיסטם

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 זני קנאביס מומלצים לטיפול בחרדות
אומנם תמיד נמצא דעות מנוגדות, אך חשוב להכיר בכך שקנאביס מכיל תכונות מדהימות ובין היתר ידוע כאפקטיבי...
קרא עוד »
יול 10, 2019
המדריך שלך לבחירת מומחה לעמוד השדרה
דמיינו שאתם יוצאים למסע בין המורכבות של בריאות עמוד השדרה. אתה מחפש מדריך שיוכל לנווט בין המסלולים...
קרא עוד »
נוב 20, 2023
למי מתאימים אופני הרים זנב קשיח ולמי פחות?
בעבור אלו מכם שאוהבים לטייל בטבע ולהסתובב עם האופניים בסביבה הררית, אופני הרים זנב קשיח עשויים...
קרא עוד »
נוב 19, 2020