כתרים לשיניים

כתרים לשיניים

לשיניים יש תפקיד מהותי וכפול בגוף האדם – הן מיועדות ללעיסה של האוכל, לדיבור תקין וכמובן גם למראה יפה ואסתטי של הפנים. שיניים פגומות מסיבה כזו או אחרת, ובמיוחד שיניים הממוקמות בחלק הקדמי של החניכיים, עלולות לפגוע במראה הכללי של הפנים וכך גם בתחושת הביטחון של האדם.

הפתרון הטוב ביותר לטיפול ושיקום של שיניים פגומות הוא טיפול אסתטי של הרכבת כתרים לשיניים. כתרים אלו תחליפים מלאכותיים של כותרי השן שנמצאים בפה, שאלו הם החלקים הלבנים הבולטים מהחניכיים. הכתר יכול להחליף את כתר השן הטבעית גם מבחינה אסתטית וגם מבחינה תפקודית.

היתרונות של כתרים מחרסינה

ישנם סוגים שונים של כתרים לשיניים, אך הסוג הנפוץ והטוב ביותר להחלפת כותרת השן הטבעית הוא כתר העשוי חרסינה. מכיוון שהחרסינה היא חומר חזק במיוחד, מדובר על כתרים שיכולים להחזיק בפה זמן רב תוך שהן ממלאים את התפקיד המלא של השיניים.

כדי לקבל את המראה האסתטי והיפה של שיניים לבנות ושלמות, חשוב לבחור בכתר המתאים ביותר שיורכב בפה במהלך הטיפול. אם מדובר על כתר לשן קדמית, מומלץ לבחור כתר חרסינה שאינו מכיל כלל מתכת כמו כתר הזירקוניה. כך השן גם חזקה וגם שומרת על הצבע הטבעי של השן בפה.

תהליך התקנת כתר בשן

ההתקנה של כתר בפה כרוכה בכמה שלבים, כאשר בין שלבים אלו רופא השיניים ד"ר ג'רי כהן מבצע התקנה של כתר זמני בשן כדי להעניק למטופל את הנוחות והאסתטיקה המתאימה עד לסיום תהליך התקנת הכתר המתאים. לאחר בחינה ובחירה של הכתר המתאים לפה, הרופא קודח בשן הפגועה כדי לתת בסיס טוב ומספק להחזקת הכתר בבסיס השן. בעזרת תבנית מיוחדת נלקחות מידות מדויקות לכתר המתאים והוא מוכן במעבדת שיניים מקצועית המתאימה את המידה והגוון המושלם.

כושר העמידות של הכתרים

כיוון שכתרים הם רק תחליפים לשיניים הטבעיות ולא הדבר האמיתי, יש להן תאריך תפוגה. הבחירה בכתרים איכותיים וחזקים העשויים מחרסינה, יוכלו להבטיח כי המטופל ייהנה משיניים מלאכותיות חזקות ועמידות למשך כמה שנים טובות ללא חשש מנפילתן.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 תוספי תזונה שחיוניים לבריאות
אם גם אתם מקפידים על תזונה בריאה ומאוזנת, שגרת אימונים גופניים על בסיס קבוע והימנעות מהרגלים מזיקים...
קרא עוד »
נוב 17, 2020
שימור פיריון לגברים
במשך הרבה שנים העיסוק בנושא שימור פיריון התמקד בראש ובראשונה בקרב נשים. אך כיום, יותר ויותר מדברים על...
קרא עוד »
אוק 15, 2022
הפרעות נשימה בשינה: איך מתמודדים?
שנת הלילה שלנו חייבת להיות איכותית כדי שנוכל לתפקד במהלך היום. אבל כשיש לנו הפרעות נשימה בשינה, כמו...
קרא עוד »
מאי 26, 2022