כתרים לשיניים

כתרים לשיניים

לשיניים יש תפקיד מהותי וכפול בגוף האדם – הן מיועדות ללעיסה של האוכל, לדיבור תקין וכמובן גם למראה יפה ואסתטי של הפנים. שיניים פגומות מסיבה כזו או אחרת, ובמיוחד שיניים הממוקמות בחלק הקדמי של החניכיים, עלולות לפגוע במראה הכללי של הפנים וכך גם בתחושת הביטחון של האדם.

הפתרון הטוב ביותר לטיפול ושיקום של שיניים פגומות הוא טיפול אסתטי של הרכבת כתרים לשיניים. כתרים אלו תחליפים מלאכותיים של כותרי השן שנמצאים בפה, שאלו הם החלקים הלבנים הבולטים מהחניכיים. הכתר יכול להחליף את כתר השן הטבעית גם מבחינה אסתטית וגם מבחינה תפקודית.

היתרונות של כתרים מחרסינה

ישנם סוגים שונים של כתרים לשיניים, אך הסוג הנפוץ והטוב ביותר להחלפת כותרת השן הטבעית הוא כתר העשוי חרסינה. מכיוון שהחרסינה היא חומר חזק במיוחד, מדובר על כתרים שיכולים להחזיק בפה זמן רב תוך שהן ממלאים את התפקיד המלא של השיניים.

כדי לקבל את המראה האסתטי והיפה של שיניים לבנות ושלמות, חשוב לבחור בכתר המתאים ביותר שיורכב בפה במהלך הטיפול. אם מדובר על כתר לשן קדמית, מומלץ לבחור כתר חרסינה שאינו מכיל כלל מתכת כמו כתר הזירקוניה. כך השן גם חזקה וגם שומרת על הצבע הטבעי של השן בפה.

תהליך התקנת כתר בשן

ההתקנה של כתר בפה כרוכה בכמה שלבים, כאשר בין שלבים אלו רופא השיניים ד"ר ג'רי כהן מבצע התקנה של כתר זמני בשן כדי להעניק למטופל את הנוחות והאסתטיקה המתאימה עד לסיום תהליך התקנת הכתר המתאים. לאחר בחינה ובחירה של הכתר המתאים לפה, הרופא קודח בשן הפגועה כדי לתת בסיס טוב ומספק להחזקת הכתר בבסיס השן. בעזרת תבנית מיוחדת נלקחות מידות מדויקות לכתר המתאים והוא מוכן במעבדת שיניים מקצועית המתאימה את המידה והגוון המושלם.

כושר העמידות של הכתרים

כיוון שכתרים הם רק תחליפים לשיניים הטבעיות ולא הדבר האמיתי, יש להן תאריך תפוגה. הבחירה בכתרים איכותיים וחזקים העשויים מחרסינה, יוכלו להבטיח כי המטופל ייהנה משיניים מלאכותיות חזקות ועמידות למשך כמה שנים טובות ללא חשש מנפילתן.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קנאביס רפואי בהרצליה והסביבה
קנאביס רפואי, הידוע גם בשם מריחואנה רפואית, מתייחס לשימוש בקנאביס ובתרכובות המרכיבות אותו, כגון...
קרא עוד »
מאי 04, 2023
כיסאות רחצה למבוגרים
אחת הבעיות הקשות של מבוגרים וחולים סיעודיים היא בעיית התפקוד היומי שכולל גם רחצה ושמירה על היגיינה....
קרא עוד »
מרץ 04, 2021
בית אבות חייב לעבור בדיקה – הנה מה שחשוב לבדוק
כיום יש לא מעט בתי אבות בכל רחבי הארץ. על מנת להצליח לבחור נכון בית אבות מקצועי וטוב לרווחת היקרים לכם,...
קרא עוד »
נוב 14, 2020