שיטות שונות של טיפול באוטיזם

טיפול באוטיזם

אוטיזם, או בשמה המקצועי תסמונת פי די די, היא תסמונת אשר ניתן לגלות החל מגיל מאוד צעיר. מדובר בהפרעה תקשורתית אשר באה לידי ביטוי במספר מישורים שונים ובהתנהגויות שונות אותם מפגין הפעוט או הילד הסובל מאוטיזם. במידה והילד מאובחן על הספקטרום האוטיסטי, הרי שכיום מוצעים מגוון טיפולים שונים הן מתחום הרפואה הקונבנציונלית והן מתחום הרפואה המשלימה, בהתאם למיקום הילד על הספקטרום. מטרת הטיפולים היא לאפשר לילד להשתלב עד כמה שניתן בחברה ולחיות חיים נוחים.

>>> צרו קשר עם טלי אנגור tali-angor.com מטפלת שתוכל להקל על תסמיני האוטיזם

כיצד מזהים אוטיזם

כאמור, כיום ניתן לזהות אוטיזם כבר בגיל מאוד צעיר. החל מגיל שנה ניתן לזהות בפעוט סימנים שונים בתחומים שונים, אשר יכולים להעיד על אוטיזם. כך למשל, פעוט אשר לא מפתח שפה מחד ומאידך, איננו מפצה על העדר השפה במחוות תקשורתיות מילוליות כגון: נפנוף לשלום, הצבעה על דבר אשר רוצה ועוד. כמו כן, ישנם סימנים נוספים אשר באים לידי ביטוי בכך שהילד מפגין עניין בתחומי עניין מצומצמים מאוד, מבצע פעולות חזרתיות כגון: סיבוב גלגלים, נפנוף בידיים, הליכה על קצות האצבעות ועוד. בגיל צעיר גם פעוט אשר לא מגיב כאשר קוראים בשמו או אשר לא מבין הוראות פשוטות, בהחלט יכול להיות פעוט אשר סובל מאוטיזם. בכל הופעה של סימן מחשיד, חשוב מאוד לקחת את הילד אל רופאה המשפחה או אל אחות טיפת חלב אשר יבחנו את הילד, ימליצו ויכוונו אל אנשי מקצוע אשר יכולים לאבחן אותו כגון: רופא התפתחותי, נוירולוג ועוד. לאחר מספר פגישות עם אנשי המקצוע הרלוונטיים לצורך אבחון, יקבע האם הילד סובל מאוטיזם ומה מיקומו על הספקטרום, במידה שהחששות העלו ממצאים חיוביים מומלץ להקל על הילד עם טיפול מותאים אישית ולפנות אל טלי אנגור אשת מקצוע בתחום.

כיצד מטפלים באוטיזם

לאוטיזם אין תרופה אשר בכוחה להעלים לחלוטין התסמונת מהילד, אך בהחלט ניתן להקל עד כמה שניתן על חיי הילד ולאפשר לו להבין כיצד לחיות בחברה ולתקשר על ידי טיפולים פרא רפואיים שונים כגון: טיפול על ידי קלינאית תקשורת, טיפול פסיכולוגי התפתחותי, טיפול נוירולוגי, טיפול על ידי מרפא או מרפאה בעיסוק ועוד. גם בתחום הרפואה המשלימה ניתן למצוא טיפולים שונים לאוטיזם כגון: דיקור סיני, טיפול הומאופטי עם צמחי מרפא ועוד מגוון רחב של טיפולים שבכוחם לסייע לילד להתמודד טוב יותר עם תסמיני האוטיזם ולחיות את חייו בצורה קלה ונוחה יותר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה עושים כשהילד מסרב ללכת לטיפול אצל רופא השיניים?
ילדים אוהבים ללכת לרופא שיניים, בשונה מהדעה הרווחת. ועדיין, יש ילדים שהטיול הנחמד הזה פחות נוצץ עבורם...
קרא עוד »
ספט 12, 2021
ספת כושר
ספת כושר היא חידוש בעולם הכושר. זהו מוצר חדשני שעוזר לכם להתאמן בביתכם. ספת הכושר מיועדת לשימוש בבית...
קרא עוד »
אוק 25, 2022
טיפול בציפורן חודרנית חוזרת
ציפורן חודרנית חוזרת היא בעיה שכיחה שיכולה להופיע בבוהן ובכף הרגל. היא מתרחשת כשהציפורן צומחת מלמטה,...
קרא עוד »
אוק 14, 2022