האם נתמודד מול כל החרקים באופן זהה?

קיימים בעולם עשרות אלפי מינים של חרקים וכשם שהם שונים, גם דרכי הטיפול בהם ואופן מניעת התפשטותם היא שונה. כמו כן, ישנם חרקים שאין מנוס אלא להשמיד אותם על מנת לסלקם מהבית, אך לעומתם יש את אלה שניתן להרחיק על ידי הדברה הומאנית כדוגמת הדברה אלקטרונית או הדברה ביולוגית.

ריסוס חומר הדברה ביתי

הדרך המוכרת ביותר של הדברה והרחקת חרקים ביתיים היא באמצעות חומרי הדברה. במידה ומתקפת החרקים בבית אינה כה גדולה, ניתן להשתמש בתכשירים ביתיים. הם ממיתים את החרקים שנמצאים בבית ואף מונעים את חזרתם למשך תקופה מסוימת, כמובן בהתאם למידת היעילות של החומר ולצורת הריסוס. ישנם תכשירי הדברה שניתן לרכוש בכל מרכול או סופר מרקט אך הם כמובן פחות יעילים ואף פחות עמידים לעומת חומרי הדברה אשר משמשים מדבירים מקצועיים.

 

מתי להזמין מדביר מקצועי?

כאשר קיימת בבית מתקפת חרקים שלא ניתן להשתלט עליה באמצעות התכשירים הביתיים, יש להזמין חברת הדברה. חברת ההדברה מצוידת בחומרים ובתכשירים חזקים הרבה יותר והם יכולים לוודא כי לאחר ההדברה הבית שלכם יהיה נקי מחרקים מכיוון שאף אחד מהם לא ישרוד את הריסוס העוצמתי. כמו כן, ישנם חרקים שמסתתרים בקירות או
בתוך הרהיטים בצורה כזו שקשה עד בלתי אפשרי לאתר אותם ולכן יש להיעזר באנשי מקצוע.

 

חרקים מעופפים – מה עושים?

ישנם מגוון סוגי חרקים מעופפים בבית.
הדרך היעילה למניעה של כניסת חרקים מעופפים לבית היא באמצעות התקנת רשתות בחלונות. בצורה כזו, גם כאשר החלון פתוח, המעופפים אינם יכולים להיכנס לבית. אבל ישנם פעמים שהרשתות לא מועילות, או אז יש להשתמש בפתרונות אחרים כדוגמת מלכודות דבק בעלות ריח שגורם למעופפים להיצמד אליהם או על ידי קוטל מעופפים חשמלי שהמעופפים נצמדים אליו בעקבות צבע הנורות האהוב עליהם.

 

הרחקת מכרסמים וחרקים בצורה ביולוגית

דרך נוספת להתמודדות מול מזיקים היא על ידי הדברה ביולוגית. הדברה ביולוגית מתחלקת למספר סוגים – הצבת מלכודות קופסא שלוכדות את המכרסמים ומאפשרות את שחרורן במקום מרוחק, הדברה אלקטרונית שמתבססת על הברחת המכרסמים על ידי קול והשיטה המוכרת ביותר הלוא היא גידול חתול על מנת שיטרוף ויבריח את המכרסמים.
ישנם המון חברות הדברה ברחבי הארץ, מוזמנים לבקר באתר של אגרנט ארנון, מוביל בתחום ההדברות:
https://www.agr-non.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יועץ בטיחות קורונה– חובה בכל עסק
עם התפרצות מגפת הקורונה בישראל, וההגבלות קשות, שניתנו על ידי הממשלה למניעת ההדבקה, ניתן לומר כי אלפי...
קרא עוד »
ספט 29, 2020
איך מאבחנים מחלות כליה?
אחד האיברים החשובים ביותר בגופינו, איבר שרבים מהאנשים אינם שמים לב אליו, אך כאשר יש בעיה שמים לב...
קרא עוד »
ספט 22, 2020
לקות שמיעה מהי? ואיך ניתן לשפר את השמיעה
אם אתם מוצאים את עצמכם לא פעם ולא פעמיים נאבקים ביכולת לשמוע קולות, צלילים, שיחות ורחשים - ייתכן כי חלה...
קרא עוד »
מרץ 27, 2019