קנאביס רפואי – מי צריך את זה ואיך משיגים אישור?

קנאביס רפואי – מי צריך את זה ואיך משיגים אישור?

מרבית האנשים, שאינם מודעים לשינויים שהתרחשו בתחום של הקנאביס, מייחסים לצמח תכונות שליליות, בין היתר בגלל העובדה שבמשך שנים ארוכות הוא נחשב לסם חוקי, ולמעשה עד היום הוא נחשב לכזה בלא מעט מדינות, כולל בישראל ברמה מסוימת. 

אך בשנים האחרונות, בפרט בעשור האחרון גילינו את נפלאותיו הרפואיות, ועל כן התחלו להשתמש במושג קנאביס רפואי. הרעיון הוא, אנשים שמקבלים אישור מרופאים, יכולים לרכוש קנאביס באופן חוקי ולהשתמש בו לצרכים אישיים, צרכים רפואיים. ניתן למצוא קנאביס רפואי בבתי מרקחת ובמקומות אחרים אשר מוכרים את הצמח באופן חוקי ובאישור משרד הבריאות. 

בעיקרון, אנשים אשר מותר להם להשתמש בקנאביס רפואי, הם חולים במחלות שיוצרות תחושות כאב קשות מאוד ובפרט אנשים שמתמודדים עם מחלות סופניות, בשביל להקל עליהם אז ניתן להם אישור להשתמש בסוג חומר זה. חשוב לציין, מדובר על סט נרחב של מחלות וכמובן שהחולה צריך לקבל את האישור על מנת שהוא יוכל לרכוש את החומר באופן חוקי. 

כיצד משיגים אישור כזה?

על מנת לקבל אישור ממשרד הבריאות, יש לעבור בדיקות שונות, אבחונים הן של המחלה והן של סימפטומים שונים שלה, וכמובן יש להיות במעקב לאורך זמן, על מנת לוודא האם המצב השתנה. בהחלט ייתכן שאדם שלא קיבל אישור בנקודת זמן מסוימת, יקבל אותה כעבור זמן מה.

חשוב לומר, מדובר על זני קנאביס רפואיים מסוגים שונים, אלה מגודלים במטרה להימכר בתור חומר רפואי (קראו גם על שמנים של קנאביס), ואפשר למצוא אותו בלא מעט בתי מרקחת ומקומות אחרים. חשוב לקנות את החומר במקום מוכר, רק תחת אישור, כאשר יש להציג אותו בכל פעם כשרוצים לרכוש את החומר, שכן בלעדיו לא ניתן לקבל אותו.

כתוב/כתבי תגובה