כאבי ברכיים – כל מה שרציתם לדעת

כאבי ברכיים

אנשים רבים מתלוננים היום על כאבי ברכיים, דבר שעלול להיגרם כתוצאה ממגוון רחב של סיבות שונות. בחלק מהמקרים מדובר על בעיה גנטית, בעוד שבמקרים אחרים מדובר על התפתחות של דלקות או שחיקת סחוס, כתוצאה ממנח לקוי של הברך בזמן פעילות גופנית, הליכה או הרמה של חפצים כבדים. למעשה, כאבי ברכיים נחשבים לאחת התלונות הנפוצות ביותר מבין כל כאבי המפרקים, היות ואנחנו משתמשים בהם באופן אקטיבי בחיי היומיום. ניתן למצוא היום לא מעט סוגים שונים של טיפולים לכאבי ברכיים, החל מנטילה של משככי כאבים ועד לניתוחי ברכיים מסובכים. אך חשוב לזכור כי רוב הטיפולים אינם מביאים להחלמה מלאה, ולכן מומלץ לשמור על הברכיים ולמנוע כל סוג של נזק אפשרי. 

כאבי ברכיים – מה מעולם לא סיפרו לכם?

כאמור, כאבי ברכיים בגיל השלישי (אך לא רק) נחשבים לאחת התלונות האורטופדיות הנפוצות ביותר, כאשר הטיפול יכול להיות רחב ומגוון. ברוב הפעמים, המטופל מקבל תחילה כדורים משככי כאבים ונוגדי דלקות, במטרה להקל על שגרת החיים. בשלב הבא, מוצע למטופל לבצע זריקות, אשר נועדו לספק תחליף לסחוס הפגוע בתוך הברך. במידה והטיפול אינו מסייע לבעיה, השלב הבא כולל הליך ניתוחי, בהתאם למצב הברך ומצב הסחוס בה. אך גם הניתוחים אינם יעילים בחלק מהמקרים וזמן ההתאוששות מהם עלול להיות ארוך ומלווה בכאבים. לכן כדאי לטפל בברכיים לפני שהמצב שלהן מחמיר, באמצעות תזונה נכונה, נטילה של תוספים שיכולים לסייע לגוף לבנות מחדש את הסחוס וכמובן השקעה במדרסים שיסייעו לכל אחד לאזן את חלוקת המשקל ואת היציבה הכללית.

לסיכום, כאבי ברכיים מהווים את אחד הגורמים המשפיעים ביותר על איכות החיים, היות וברכיים כואבות מקשות על היכולת לנוע בחופשיות ממקום למקום. לכן חשוב לקבל ייעוץ מקצועי במטרה לסייע לפתרון הבעיה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו קרע ACL?
קרע ב-ACL הוא פגיעה טראומטית ברצועה הצולבת הקדמית (ACL) בברך. זה נראה לרוב בענפי ספורט כמו כדורגל, כדורסל...
קרא עוד »
אוק 22, 2022
טיפול בפסולת רעילה – איך זה מתבצע?
בחלק זה נדון בטיפול בפסולת רעילה ובסכנותיה. השלב הראשון בטיפול בפסולת רעילה הוא זיהוי הבעיה. זאת על...
קרא עוד »
פבר 25, 2023
אילו תוספי תזונה לספורטאים קיימים כיום?
ספורטאים רבים משתמשים בתוספי תזונה כדי לעזור להם לבצע ביצועים טובים יותר במהלך האימונים והתחרויות...
קרא עוד »
נוב 09, 2022