5 טיפים לשיפור סף FTP

5 טיפים לשיפור סף FTP

רוכבי אופניים מקצועיים מכירים היטב את הביטוי FTP ועומלים רבות על מנת להצליח לשפר אותו מעת לעת. מונח זה בעצם מודד את רמתו של כל רוכב באופן כללי, ובאופן נקודתי יותר, מסייע לרוכב להכיר את סף היכולת שלו בעזרתה הוא יכול לתכנן נכון את רכיבתו. אנשים רבים כיום כלל לא מודעים למדד זה ולכן, במידה וגם אתם רוצים להצליח לשפר את יכולות הרכיבה שלכם, מדד FTP יכול לסייע לכם להישאר במעקב תמידי אודות רמתכם ויכולותיכם. חשוב להדגיש ולומר אין במדד זה יכולת לנבא את מנצחי התחרויות השונות אך כמדד אינדבידואלי הוא מדוייק ביותר. ככל שהסף גבוהה יותר, כך הפעילות המאומצת פחות קשה ומשפיעה על יכולת הרוכב אשר יצליח לשמור על אותה רמת מאמץ לאורך זמן, זאת ניתן להשיג באמצעות אימון רכיבה אונליין!
אז הנה לכם מספר טיפים חשובים לשיפור סף ה FTP

 

מדידת סף היכולת תאפשר לכם לדעת האם אתם במגמת שיפור 

חשוב להדגיש ולומר כי סף זה מושפע באופן ישיר מהכושר הגופני שלכם. לכן, באופן כללי כל פעילות ספורטיבית אשר מסייעת לשמירה על הכושר הגופני וכמובן על שיפורו, תסייע לכם לשפר את מד הסף האישי. באופן מפורט יותר, חשוב לוודא כי הפעילויות הספורטיביות שתבחרו בהן יהיו מספיק נכונות וקשורות לעולם הרכיבה כך שבאמת ישפיעו על שיפור הסף. כלומר, פעילות ספורטיבית מאומצת של הרמת משקולות תהיה פחות רלוונטית לשיפור יכולות רוכב אופניים מקצועי ולכן לא תשפר משמעותית את סף היכולת שלו. 

 

בחרו נכון את הפעילויות הספורטיביות המתאימות ביותר

לעומת זאת, פעילות ספורטיבית הקשורה לשיפור סיבולת לב ריאה או שרירי הרגליים, ישפיעו באופן ניכר על סף היכולת. אז מעבר להקפדה על פעילות ספורטיבית, חשוב לוודא כי אתם עובדים על השרירים הנכונים.

כתוב/כתבי תגובה