נגיף הקורונה: כל מה שחשוב להכיר

נגיף הקורונה: כל מה שחשוב להכיר

בימים האחרונים כל מהדורות החדשות הגדולות מתחילות את שידוריהן באייטמים על נגיף הקורונה. אמנם השם מצחיק, אך הנגיף ממש לא. מדובר בווירוס עמיד במיוחד אשר עבר מבעלי חיים, ככל הנראה עטלפים, אל בני אדם במחוז ווהן המרוחק שבסין. תוך ימים ספורים חצה הנגיף את רף אלף הנדבקים והמספרים ממשיכים לעלות. הדיווחים מספרים על מתים רבים וחשש ממשי להתפרצות מגיפה עולמית. אפילו מדינת ישראל הקטנה כבר החלה להתכונן להתפשטות הנגיף ונעשים צעדים בשטח על מנת למנוע הדבקה בסדרי גודל משמעותיים.

איך ניתן להתגונן מפני הנגיף?

אמנם אין לנו עדיין מידע רב אודות הנגיף עצמו, אך הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות על מנת למנוע הידבקות, הוא להתגונן. ראשית, בדיוק כמו שהתמונות שמגיעות אלינו מסין הרחוקה, חשוב לשמור על כמה שיותר היגיינה. בסופר פארם נתניה תוכלו למצוא מסכות ייעודיות לכיסוי הפנים אשר ישמרו על הבל הפה שלכם וימנעו מכם לשאוף אוויר מלא חיידקים. כמו כן, על מנת למנוע את ההידבקות ההמונית חשוב להקשיב להנחיות של משרד הבריאות לאורך כל התקופה הקרובה. אם אתם חוששים מהידבקות או שאתם מוגדרים אוכלוסייה בסיכון (בגלל מערכת חיסונית חלשה, היריון או מחלה כרונית), חשוב להמעיט בכמות היציאות מהבית ולהתעדכן בנוגע להנחיות מיוחדות.

שומרים על היגיינה אישית ומונעים התפרצות חמורה יותר

כפי שכבר הבנתם, את התפוצה המהירה של נגיף הקורונה, ייקח זמן לעצור ואכן ייתכן מאוד שאנו עומדים לפני מגפה מאתגרת. אך, התנאי ליצירת עמידות בחברה מפני נגיפים אלו הוא כמעט תמיד שמירה על תנאי היגיינה. על כן, הצטיידו מבעוד מעוד בחומרי חיטוי כמו אלכוהול רפואי, אלכוהול-ג'ל או סבוני חיטוי. כמו כן, הקפידו להימנע ממגע עם משטחים חשופים בסביבות לא מוכרות, כמו למשל בנסיעה בתחבורה הציבורית, או במוניות. לצד זאת, המעיטו במגע פיזי עם אנשים רנדומליים, כך תהיו פחות חשופים לנגיפים. במקרה ואתם חוששים מאוד מהידבקות אתם גם יכולים להימנע משהות בחללים סגורים. כל אלו הן פעולות קטנות, אך מצילות חיים שאתם רוצים לבצע.

כתוב/כתבי תגובה