השתלות שיניים – מדריך לכל הסוגים

השתלות שיניים

אחד הטיפולים המורכבים אך החשובים ביותר בתחום בריאות השיניים, הוא טיפול השתלות. טיפול זה מיועד לספק לגברים ולנשים אפשרות ליהנות מקשת שיניים בריאה לאורך שנים ארוכות, קשת שתאפשר להם ללעוס בצורה טובה וכן לשמור על בריאות הפה והשיניים מפני זיהומים ודלקות.

בשנים האחרונות חל שינוי משמעותי בטיפולי השתלות אצלם מומחים להשתלות שיניים, בין אם זה בכל מה שקשור לסוג השתל עצמו וכן לאופי הטיפול. עד לפני מספר שנים היה נהוג לבצע כל השתלה בנפרד בתהליך ניתוחי, כיום מדובר על תהליך שיכול להימשך זמן קצר יחסית, ומנגד, ניתן לבצע את כל ההשתלות ביום אחד, במידה ויש צורך בכך, ובצורה כזו ניתן לחסוך זמן, טרחה ולהפחית את רמת החרדות של המטופלים.

לפני שנציג בקצרה את סוגי ההשתלות, חשוב להבהיר, שבטרם נכנסים לטיפול, על הרופא לבצע אבחון מלא של מצב השיניים והלסת, לבצע צילומים וכן לבנות מודל של השיניים, בעזרתו ייבנו גם השתלים בהם הוא ישתמש.

אילו סוגים של טיפולי שיניים קיימים

הטיפול הקלאסי, מורכב משני חלקים, שלב החדרת השתל ושלב התקנת המבנה ושיקום השיניים החסרות באמצעות כתרים וגשרים מתאימים.

טיפול אחר שנחשב הרבה יותר רלוונטי וחדיש, הוא טיפול העמסה מיידי. הרעיון הוא שמבצעים את שני החלקים ביחד, כטיפול אחד, וכך חוסכים את ההמתנה בין השלבים השונים. זה טיפול שמקצר מאוד את הזמן, מצד שני, בפועל הוא יותר ארוך ויכול להיות יותר מורכב.

אפשר למצוא טיפול יותר חדשני והוא השתלה של מספר שיניים בבת אחת. כך חוסכים את ההמתנה בין השתלה להשתלה. נניח ויש צורך לבצע ארבע או חמש השתלות שיניים בתל אביב, אז מבצעים הכל ביום אחד בלי להמתין, לרוב זה נעשה תחת הרדמה כללית.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיניים ישרות לילדים – כל מה שצריך לדעת
כמה זה חמוד בעינינו, כמבוגרים, לראות ילד קטן או נער מתבגר עם "קוביות" על השיניים. אבל יישור שיניים...
קרא עוד »
יונ 15, 2020
כישורים חברתיים אצל ילדים: למה זה כל כך חשוב?
מערכת החינוך הכניסה שיעורי כישורים חברתיים למערכת הלימוד של הילדים ולמעשה מכניסה מערכי שיעור כבר...
קרא עוד »
דצמ 22, 2021
כתרי זירקוניה בטורקיה
כתרי זירקוניה, הידועים גם ככתרי זירקוניום דו חמצני, הם אופציה פופולרית לכתרי שיניים בטורקיה וברחבי...
קרא עוד »
דצמ 29, 2022