השתלות שיניים – מדריך לכל הסוגים

השתלות שיניים

אחד הטיפולים המורכבים אך החשובים ביותר בתחום בריאות השיניים, הוא טיפול השתלות. טיפול זה מיועד לספק לגברים ולנשים אפשרות ליהנות מקשת שיניים בריאה לאורך שנים ארוכות, קשת שתאפשר להם ללעוס בצורה טובה וכן לשמור על בריאות הפה והשיניים מפני זיהומים ודלקות.

בשנים האחרונות חל שינוי משמעותי בטיפולי השתלות אצלם מומחים להשתלות שיניים, בין אם זה בכל מה שקשור לסוג השתל עצמו וכן לאופי הטיפול. עד לפני מספר שנים היה נהוג לבצע כל השתלה בנפרד בתהליך ניתוחי, כיום מדובר על תהליך שיכול להימשך זמן קצר יחסית, ומנגד, ניתן לבצע את כל ההשתלות ביום אחד, במידה ויש צורך בכך, ובצורה כזו ניתן לחסוך זמן, טרחה ולהפחית את רמת החרדות של המטופלים.

לפני שנציג בקצרה את סוגי ההשתלות, חשוב להבהיר, שבטרם נכנסים לטיפול, על הרופא לבצע אבחון מלא של מצב השיניים והלסת, לבצע צילומים וכן לבנות מודל של השיניים, בעזרתו ייבנו גם השתלים בהם הוא ישתמש.

אילו סוגים של טיפולי שיניים קיימים

הטיפול הקלאסי, מורכב משני חלקים, שלב החדרת השתל ושלב התקנת המבנה ושיקום השיניים החסרות באמצעות כתרים וגשרים מתאימים.

טיפול אחר שנחשב הרבה יותר רלוונטי וחדיש, הוא טיפול העמסה מיידי. הרעיון הוא שמבצעים את שני החלקים ביחד, כטיפול אחד, וכך חוסכים את ההמתנה בין השלבים השונים. זה טיפול שמקצר מאוד את הזמן, מצד שני, בפועל הוא יותר ארוך ויכול להיות יותר מורכב.

אפשר למצוא טיפול יותר חדשני והוא השתלה של מספר שיניים בבת אחת. כך חוסכים את ההמתנה בין השתלה להשתלה. נניח ויש צורך לבצע ארבע או חמש השתלות שיניים בתל אביב, אז מבצעים הכל ביום אחד בלי להמתין, לרוב זה נעשה תחת הרדמה כללית.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפול קוגנטיבי התנהגותי בילדים
ילדים רבים סובלים ממצבי לחץ שונים ביום יום שלהם, ואותם מצבי לחץ יכולים להביא למחשבות ורגשות שעלולות...
קרא עוד »
אוק 28, 2022
פיגמנטציה במצח – יש מה לעשות!
נשים שסובלות מפיגמנטציה במצח צריכות להבין לפני הכול שכיום יש פתרונות מתקדמים שיכולים להוכיח את עצמם...
קרא עוד »
אוג 01, 2021
קנאביס רפואי בהרצליה והסביבה
קנאביס רפואי, הידוע גם בשם מריחואנה רפואית, מתייחס לשימוש בקנאביס ובתרכובות המרכיבות אותו, כגון...
קרא עוד »
מאי 04, 2023