טיפול פסיכולוגי להרטבה בלילה – מתי זה יכול לעזור?- ד"ר קובי שגיא ד"ר טל שגיא

טיפול פסיכולוגי להרטבה בלילה

הורים לילדים אשר מרטיבים בלילה, מחפשים עבורם את הפתרון הטוב והיעיל ביותר להרטבת הלילה. בעוד שישנם הורים אשר חושבים כי מדובר בבעיה רפואית, ישנם הורים אשר חושדים דווקא בכיוון של קשיים רגשיים. לא מעט הורים אף מאשימים את עצמם וחוששים כי הם הרעו לילד באופן כלשהו ולכן הוא איננו נגמל בלילה. ובכן, לעיתים הילד אכן מרטיב בלילה בשל סיבות רגשיות שונות, אך חשוב מאוד שהורים יבינו שלרוב סיבות רגשיות אינן הסיבה להרטבת הלילה של הילד.

טיפול פסיכולוגי להרטבת לילה- מתי הוא יכול להיות יעיל?

על אף שכיום המומחים בתחום כמו ד"ר קובי שגיא טוענים כי סיבות רפואיות וסיבות רגשיות אינן עיקר הסיבות שבגינן ילדים סובלים מהרטבת לילה, הרי שחשוב מאוד שהורים עדיין ישללו את הסיבות המדוברות. על כן, אם הורים שללו את הסיבה הבריאותית למצבו של הילד, עליהם לגשת עם הילד לצורך אבחון פסיכולוגי. יתכן מאוד שילד סובל מהרטבת לילה בשל חרדות, תופעה לא נעימה אשר חווה ועליה לא שוחח עם הוריו, פגיעה מינית ועוד. במידה והפסיכולוג אכן מאבחן סיבה רגשית שבגינה הילד סובל מהרטבת לילה, הרי שטיפול פסיכולוגי איכותי התואם לבעיה שלו, אכן יכול לסייע לו.

שיטות נוספות לטיפול בהרטבת לילה

אם ביצעתם אבחון אצל פסיכולוג בנוגע לבעיית ההרטבה של הילד שלכם והפסיכולוג הגיע לתובנה שבעיית ההרטבה של הילד שלכם איננה נובעת ממצוקה או קושי רגשיים כלשהם, הרי שתוכלו לבחור בשיטה יעילה מאוד של ד"ר טל שגיא וד"ר קובי שגיא. מדובר על שיטה המבוססת על מכשור מיוחד שמטרתו היא ללמד את הילד כיצד לשלוט על המנגנונים הנוגעים לשליטה על שלפוחית השתן באמצעות כיווץ השלפוחית בעת הצורך ולא בהרפייתה. השיטה של ד"ר קובי שגיא מהווה את השיטה הטובה ביותר כיום עבור כל ילד שמרטיב ללא סיבה רגשית או בריאותית.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צריכת אבקת חלבון – המדריך המלא
אנשים רבים צורכים אבקת חלבון. אבקת חלבון הפכה להיות תוסף חשוב לשוחרי הבריאות והכושר. אנשים רוכשים...
קרא עוד »
אוג 21, 2021
המדריך המקוצר לגבר: איך תטפחו את עצמכם בקלות?
הגיע הזמן שנאמר את האמת אחת ולתמיד: גם לגברים מגיע להנות מטיפוח מפנק, כזה המאפשר זמן פינוק אישי וגם...
קרא עוד »
ספט 17, 2020
אמבולנס אווירי – הטסה רפואית
במקרים שבהם יש אנשים עם צרכים רפואיים מיוחדים, רצוי לשקול אמבולנס אווירי לצורך הטסה רפואית. כך ניתן...
קרא עוד »
פבר 22, 2021