איך להתאים שמפו לשיער?

איך להתאים שמפו לשיער?

השיער שלנו הוא אחד החלקים בגוף שיותר חשובים לנו: הן בשל הצורך במראה חיצוני מטופח, והן בשל הצורך בשיער נעים, קל לסידור וכזה שזוהר ומהווה "כתר" מושלם על ראשינו.

עם זאת, ישנם מקרים בהם בעיות רפואיות: עלולות להשפיע על מראה השיער והקרקפת. בכך אפשר להיתקל בקרקפת מגורה, גירודים, קשקשים ואף מחלות עור כמו סבוריאה דרמטיטיס, פסוריאזיס, זיהום פטרייתי, דלקות עור חלביות, נשירת שיער ועוד. תחלואים ובעיות בריאות מסוג זה – עלולים לנבוע ממתחים וחרדות: בשל חילופי עונות או אלרגיות: כמו גם במקרים של תזונה לא נכונה. לכן התאמה של שמפו מתאים וטיפולי – כמו גם שינוי באורח החיי – דרושים לשיקום השיער.

כיצד בוחרים את השמפו המתאים?

התאמת שמפו לשיער תלויה כמובן באופייה של הבעיה הבריאותית ובדרך לפתור אותה. בכך למשל, במקרים של נשירת שיער תכופה, או במקרים של קשקשים/ זיהום פטרייתי  – אפשר לבחור תכשירים רפואיים כמו שמפו ניזורל המסייע להיפטר מקשקשים דלקות ומחלות עור. במדריך על שמפו ניזורל, אפשר למצוא פרטים ומידע חשוב, אשר יוביל לשיקום הקרקפת והשערות.

אבחון מתאים ומקצועי של רופא עור

מלבד בחירת תכשיר נכון לניקוי הקרקפת, חשוב כי תגיעו (במידה ואתם סובלים משיער נושר, קשקשים, דלקות וכדומה) אל רופא עור המומחה באבחון הקרקפת וסיבי השיערה. רופא מומחה יוכל לבצע אבחון של בעיות בקרקפת, אבחון של דלקות או מחלות עור, ובכך יבין מהו הגורם לנשירה ולקשקשים.

כפי שרבים יודעים: קשקשים הם חלקים יבשים שנושרים מן הקרקפת באופן תכוף, בזמן שישנו גורם רפואי שגורם לייבוש הקרקפת, לגירוי או דלקות. לאחר האבחון יותאם ברוב המקרים טיפול רפואי באמצעות שמפו רפואי, כמו גם דרך נטילת ויטמינים שחסרים בגוף ומרשם של משחות טיפוליות.

סיוע של תזונאית  או של נטורופת

ישנם מקרים של נשירת שיער, דלקות בקרקפת כמו גם זיהומים, אשר נוצרים בשל תזונה לא נכונה ומחסור בוויטמינים. לכן חשוב – בנוסף לאבחון ושימוש בשמפו נגד קשקשים –  להגיע אל ייעוץ תזונתי. תזונאית מקצועית או נטורופטיים מומחים, יוכלו לבחון את אורח חייכם ואת הדרך בה אתם ניזונים. לאחר האבחון יותאם תפריט תזונתי שיעזור להשלים חוסרים בגוף, כדוגמת: חלבונים, אבץ, ברזל ועוד. השלמה של ויטמינים, אבחון נכון ושימוש בתכשירים רפואיים: יעזרו לכם לשקם את הקרקפת ומכאן להצמיח שיער חזק ועמיד יותר.

כתוב/כתבי תגובה