המדריך לבחירת המטפל המתאים ביותר עבורכם

טיפול פסיכולוגי

על מנת לעבור טיפול פסיכולוגי ברמה גבוהה, עלינו לבחור את המטפלים הנכונים. במאמר זה תוכלו לקבל את המידע הנדרש לשם בחירה נכונה.

איך בוחרים מטפלים באופן מושכל?

גיוון

מאחר ואנחנו לא תמיד יודעים מה עובר עלינו ואיזה טיפול עלינו לעבור, יהיה נכון מצידנו לבחור מטפלים שיכולים לבצע שיטות טיפול שונות במצבים מגוונים. למשל, במכון חיבורים אנחנו יכולים למצוא צוות מקצועי וייחודי שיכול לטפל במגוון רחב של בעיות, כולל הפרעות נפשיות, התקפי חרדה ועוד. ניתן למצוא מידע רחב על הצוות באתר של חיבורים.

ניסיון

על מנת שנוכל ליהנות מטיפול מקצועי ואיכותי, הרי שאנחנו צריכים לבחור מטפלים עם ניסיון רב שנים, מטפלים שידעו להציג לנו את הבעיה איתה אנחנו מתמודדים, בצורה נכונה, וכך להציע לנו פתרונות יעילים ורלוונטיים עבורנו.

זמינות

מן הסתם, על מנת שנוכל להתחיל בטיפול בהקדם ועל מנת שנוכל להתמודד עם הבעיה כמו שצריך, הרי שעלינו לעבוד עם מטפלים שזמינים לטפל בנו כמה שיותר מהר. זה אומר, גם להתחיל טיפול מהר וגם לבצע אותו בתקופת זמן סבירה ולא לחכות בין מפגש למפגש זמן רב.

כימיה ואמון

אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך הטיפול הוא הכימיה עם המטפל והאמון האישי שחשים כלפיו. נכון שאלה דברים שנוצרים עם הזמן ואי אפשר לדעת אותם בתחילת הדרך, אך אפשר שאחרי טיפול אחד או שניים, נלמד האם זה הכיוון או שמא, אנחנו מרגישים אי נוחות במהלך הטיפול ואז נצטרך לעשות חושבים האם ברצוננו להמשיך בתהליך איתו או לעבור למטפלים אחרים.

שיטת טיפול

כמו שניתן להבין, כל מטפל מציע שיטת טיפול מסוימת. עלינו לקרוא על השיטה לפני שאנחנו מחליטים לפנות למטפל שמתמחה בכך או להיפך, לשמוע מהמטפל על השיטה ולהחליט האם היא מתאימה לנו.

לא להתבייש וללכת לטיפול

הרבה מאוד אנשים מתמודדים עם קשיים על בסיס יומיומי כמעט. זו לא בושה לקבל עזרה חיצונית, זו לא בושה ללכת לטיפול אצל מטפלים ופסיכולוגים. להיפך, זה רק יכול לעזור ולשפר את איכות החיים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אילו מוצרים ניתן למצוא בחנויות טבע?
לא מעט אנשים מכירים בחשיבות ובערך של שימוש במוצרים טבעיים בלבד, בכל רבדי חייהם. בין אם מדובר על תזונה...
קרא עוד »
ינו 19, 2019
בגד לחץ לאחר ניתוח – לשמירה על תוצאות הניתוח
לאחר שעוברים ניתוח שהמטרה המוגדרת שלו היא שינוי במצב הגוף, כמו למשל שאיבת שומן, זה חשוב מאוד לקנות בגד...
קרא עוד »
דצמ 13, 2021
כיצד מטפלים בשעורה בעין?
התסמין השכיח ביותר של שעורה בעין הוא: אדמומיות ונפיחות בחלק הפנימי של העפעפיים, מה שגורם לאי נוחות...
קרא עוד »
נוב 02, 2021