מתי משרד הרישוי מפנה למכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

רישיון נהיגה הוא אחד מן הדברים הכי בסיסיים שאליהם האדם נדרש על מנת להתקדם בחיים שלו בדרך עצמאית למדי. רישיון נהיגה מאפשר לאחר מכן לרכוש רכב ואיתו להתנייד בכל רחבי הארץ, וגם ברחבי העולם עם הוצאה של רישיון בינלאומי.

רישיון נהיגה הוא הדבר הזה אשר מאפשר ללא מעט אנשים להגיע בשיא הנוחות אל מקומות עבודה ואל מקומות של בילוי ואף להיות אנשים אשר משתמשים ברישיון הזה כדי לפרנס את עצמם, כמו אנשים שהוציאו רישיון על טרקטור, אנשים שנוסעים על רכב הסעות ואנשים אשר נוהגים ברכב משא כבד כמו משאית משא. ישנם מצבים שבהם בעלי רישיון נקראים לביצוע של בדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים לאחר הפניה ממשרד הרישוי לשם.

קביעת כשרות לנהיגה

יש לא מעט רופאים אשר שולחים אנשים שהם מטופלים שלהם אל עבר בדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים ויש מצבים שבהם הועבר המידע אל משרד הרישוי על ידי גורמים אחרים כמו ביטוח לאומי, ומוסדות רפואיים אחרים שמעבירים את החשד שלהם כי מדובר באדם שלא כדאי כי ישב מאחורי הגה וייסע אלא שרישיון הנהיגה שלו ייבחן יותר לעומק עם בדיקות שאותן מבצעים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים על ידי רופאים כמו פסיכולוגים פסיכיאטרים ורופאים מקצועיים מתחומים שקשורים אל היכולות הנדרשות בעת הנהיגה.

אלו לקוחות מופנים אל המכון

באופן די כללי ניתן לומר כי אנשים אשר המצב הבריאותי שלהם אינו תקין או שישנו חשש כי המצב הבריאותי שלהם הוא כזה אשר ישפיע על איכות הנהיגה, הם אלה האנשים שאותם מפנה המכון לביטוח רפואי לבטיחות בדרכים, או בקיצור המרב"ד, למעבר של הבדיקה. באופן יותר פרטני מדובר באנשים אשר הם נכים יוצאי משרד הביטחון, נכים באופן כללי, אנשים בעלי בעיות ראייה ואנשים שהרופא העלה חשש כי הם לא נמצאים במצב נפשי שמאפשר להם לקיחת רכב ויציאה אל הדרך בצורה שאינה מושפעת מהמצה הנפשי שבו הם נמצאים נכון לעכשיו. המכון מבצע את הבדיקות לפי הפרמטרים הנדרשים לנסיעה, ובמידה ורואים כי אחד מאלה אינו כשורה, הם יכולים להגיע לכדי החלטה של רישיון הנהיגה.

עוד מידע בעניין תוכלו למצוא באתר של עו"ד דנה דוד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תביעת ביטוח סיעודי – למה חשוב להשקיע בעו"ד מקצועי
לא מעט עורכי דין שאינם מספיק מקצועיים ומנוסים מציגים את עצמם ככאלה על מנת לקבל כל עבודה. אך חשוב לדעת...
קרא עוד »
נוב 25, 2020
4 טיפים להשגת ויסות רגשי
ויסות רגשי הוא האיזון הרצוי אותו אנחנו משיגים במצבים תקינים באופן טבעי. הויסות הזה מאפשר לנו לנהל את...
קרא עוד »
נוב 30, 2020
מטפלות סיעודיות
הבחירה במטפלות סיעודיות היא לא בחירה קלה. אנחנו שומעם לא פעם בחלחלה רבה סיפורי זוועה של מטפלות...
קרא עוד »
דצמ 01, 2020