מה מיוחד בטיפול לדתיים

פסיכולוג לציבור הדתי

דתיים רבים שבוחרים לפנות לטיפול, מעדיפים להגיע למטפל דתי שמבין טוב יותר את נבכי הנפש שלהם וקרוב יותר לאורח החיים שהם בחרו לעצמם. אומנם נכון כי בחירת המטפל לא אמורה להתבסס על הנטיות הדתיות שלו, אך ישנה משמעות בבחירת מטפל שמבין אתכם לעומק. טיפול הינו תהליך פנימי שאדם עובר באמצעות המטפל שלו. במהלך הטיפול יכולים לצוץ לא מעט נושאים אישיים ופנימיים, שיש צורך לעבד אותם. מטרת הטיפול היא לגרום למטופל לשתף את המטפל שלו בכל אותן המחשבות והתחושות שעולות תוך כדי הטיפול, כדי שזה יוכל לסייע לו בתהליך העיבוד והסידור של המידע הזה בצורה לוגית. תהליך מסוג זה, יוכל להתנהל בצורה הרבה יותר יעילה, כאשר הזהות הדתית של המטופל והמטפל זהה כשמדובר על פסיכולוג לציבור הדתי. הבנה עמוקה של אורח החיים הדתי, המנהגים השונים והערכים, תוכל לסייע רבות לתהליך עיבוד המידע.

טיפול לדתיים – מדוע ישנה משמעות לזהות הדתית של המטפל?

אז איך לבחור פיסכולוג? כאמור, המשמעות בזהות הדתית של המטפל והמטופל קשורה ליכולת להבין לעומק את עולמו של המטופל. מטפל שאינו דתי, לא יוכל להבין את הקודים החברתיים ואת צורת החשיבה הדתית. מסיבה זו, המטופל יצטרך לבזבז זמן יקר בניסיונות כושלים להסביר למטפל את עולמו, דבר שנחשב למסובך מספיק גם ללא ההיבט הדתי. לעומת זאת, מטפל דתי יוכל להבין לבד את כל הפן הדתי בחייו של המטופל, דבר שיחסוך לא מעט כאב ראש. כמו כן, חשוב להבין כי אדם שמגיע לטיפול חווה לא פעם תחושות של חוסר ביטחון, בלבול וכדומה. לכן חשוב עבורו להגיע לטיפול אצל מטפל דתי, אשר מבין את עולמו ומכבד את השקפתו הכללית על החיים. מטופלים רבים חוששים שבמהלך הטיפול הם יגיעו לשאלות לגבי האמונה הדתית שלהם, דבר שעלול לערער את כל יסודות העולם שלהם. לכן טיפול אצל אדם דתי, יכול להיחשב כקרקע בטוחה, היות והוא מבין את התהיות ומאפשר מקום בטוח ללמוד ולחקור את עצמך.

לסיכום, טיפול לדתיים הינו אותו הטיפול בדיוק שעוברים גם מטופלים חילוניים, אך ישנה חשיבות לזהות המטפל. הבנה מלאה ועמוקה יותר של עולם המטופל, יכולה להקל על תהליך הטיפול ולזרז אותו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מיטה סיעודית
כל אחד עלול למצוא את עצמו במצב סיעודי, שבו הוא לא מצליח לנהל אורח חיים עצמאי. חשוב לזכור כי כולנו...
קרא עוד »
אפר 05, 2020
היפוך עובר – כל מה שחשוב לדעת 
אחד מן הבעיות הנפוצות בטרימסטר השלישי והאחרון של ההיריון הוא עובר שנמצא במצג ראש ולא במצג עכוז, במצג...
קרא עוד »
יונ 09, 2021
מהם היתרונות של עיצוב גבות בשיטת השערה
עיצוב גבות הוא הליך קוסמטי הכולל גזירה, עיצוב ו/או הסרת שיער מאזור הגבות. זה מבוצע בדרך כלל על ידי...
קרא עוד »
יול 30, 2022