טיפולים נפשיים

טיפולים נפשיים

נפש האדם מורכבת מאוד וכל מה שאנחנו חווים, רואים, או אפילו שומעים מותירים את חותמם בנפש. לעיתים מדובר בחוויות קשות אשר לא מאפשרות לנו להמשיך לחיות את החיים שלנו כפי שחיינו אותם עד כה. במקרים מעין אלו אנחנו יכולים להחליט שאנחנו מדחיקים את הכול וממשיכים לחיות הלאה למרות הכול. מדובר בהחלטה איומה ופוגעת בנפש. חשוב לדעת כי הטיפולים הנפשיים הקיימים היום מציעים פתרונות מעולים וחבל שלא ניעזר בהם.

הטיפול הנפשי עשוי לתת מענה לאדם כאשר הוא חש כי הוא אינו מסוגל להתמודד עם הקשיים שהחיים מזמנים לו. זה עשוי להיות קושי יומיומי בפרנסה, זה עשוי להיות קושי עם התמודדות מול טראומה אותה הוא חווה בעבר, וזה גם עשוי להיות קושי במישור הזוגי. מה שזה לא יהיה, הנפש שנפגעה או נפצעה זקוקה לסיוע. הסיוע המקצועי יוכל להקל על ההתמודדות ואף לפתור את הבעיה ולמחוק את הרושם הקשה שהותירה הטראומה בנפש.

טיפול נמרץ לנפש

כשיש לנו בעיה רפואית כל שהיא אנחנו ממהרים לקבל טיפול רפואי. אם זה כאב גרון או כאב אוזניים אנחנו קובעים תור לרופא בקופת החולים. אם זו מכה חזקה שגרמה לפגיעה בגפיים, סדק, נקע או אפילו שבר, אנחנו רוצים לטר"ם כדי לקבל שירותי רפואה דחופה. אז למה כאשר הנפש שלנו זועקת לעזרה, היא פגועה, היא פצועה והיא צריכה סיוע, אנחנו לא ממהרים להגיש לה אותה? האם היא לא חשובה מספיק לקבל תמיכה בעת הצורך? הרי כאשר הנפש פגועה משליך הדבר על כל איכות החיים שלנו.

מעניקים לנפש את המזון ואת המים שלה

אז נכון שהנפש שלנו לא דורשת מאתנו הרבה. היא לא זקוקה לאוויר ואנחנו לא צריכים להאכיל אותה ולהשקות אותה כמו שהגוף דורש. אבל האוויר שהנפש צריכה, הלחם והמים שהיא דורשת הם המינימום ההכרחי שלה. אם אין לה את מה שהיא צריכה, קשה מאוד להמשיך לחיות חיים איכותיים. המזון של הנפש הוא פעמים רבות טיפול נפשי נכון. מישהו שישמע אותנו, יסייע לנו לקלף את כל מה שטמון אי שם בתוך הנפש פנימה ולא זכה לקבל מענה משך שנים ארוכות.

טיפול נכון עשוי לרפא את הנפש ולהעניק לאדם איכות חיים טובה הרבה יותר.

קראו גם:

חמשת תוספי המזון המומלצים לחיים בריאים

ד"ר' אמיר קריבוי – פסיכיאטר מומחה למבוגרים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אילו תוספי מזון קיימים בשוק?
בואו נתחיל עם העובדה הפשוטה שקיימים בשוק אינספור תוספי מזון כאשר כל אחד משרת תפקיד שונה לגמרי בגוף....
קרא עוד »
אוק 22, 2019
כיצד מתבצע הליך השתלת חניכיים?
השתלת חניכיים היא הליך כירורגי הכולל העברת רקמת חניכיים בריאה מאזור אחד בפה לאחר. הוא משמש לשיקום...
קרא עוד »
ינו 19, 2023
רוצים להסיר קעקוע מגופכם? כך תעשו זאת
הסרה מקצועית של קעקוע מיותר לפני עשר שנים הייתם מאוהבים וקעקעתם בגופכם את שמכם? כעת אתם נשואים...
קרא עוד »
ינו 15, 2020