מהם הסימפטומים לאבנים בכליות? 3 סימפטומים נפוצים

מומחה לאבנים בכליות

אבנים בכליות משבשות את הפעילות התקינה של הכליות ובהתאם לכך הגוף מגיב. סימפטומים מופיעים לרוב כאשר האבן נודדת לכיוון השלפוחית וגורמת לזיהום. שימו לב שחלק מהסימפטומים שמאפיינים מצב של אבנים בכליות מופיעים גם במקרים אחרים, כך שנדרשת אבחנה מדויקת של רופא מומחה. 

כאב חד מתחת לצלעות

כאבי בטן הם תופעה נפוצה, רובנו סובלים מכאבי בטן מספר פעמים בשנה כאשר לרוב הכאבים נעלמים ללא טיפול. כאבי בטן של אבנים בכליות מתחילים באופן פתאומי ומאופיינים בכאב חד וחריף שמתמקד באזור המותן מתחת לצלעות. לא ניתן להתעלם מהכאב הזה (אין הקלה במנוחה). הסיבה לכאב היא חסימה של מעבר השתן על ידי האבן. ניתן להשתמש במשככי כאבים בהתאם להנחיית הרופא המטפל. שימו לב שישנם מקרים בהם כאבי הבטן יגיעו יחד עם בחילות והקאות. במידה והאבן תצליח למקום נמוך יותר לאורך השופכן הכאב ינוע אל כיוון המפשעה. 

חום וצמרמורות

במקרים בהם האבנים בכליות גורמות לזיהום בדרכי השתן המטופל יסבול גם מחום וצמרמורות שמתלוות לחום. יש לפנות בהקדם לקבלת טיפול היות והימצאות הזיהום באזור הכליה עלול לגרום לנזק בלתי הפיך. 

שתן עכור

תסמין נוסף של אבנים בכליות הוא שינוי במראה של השתן. מיד כאשר הבחנתם בשתן עכור שאינו צהוב כדאי לפנות אל הרופא לטובת אבחון. יש לפנות אל הרופא גם כאשר נמצאות עקבות של דם בשתן. אבחון מוקדם של הבעיה מאפשר טיפול מהיר ומונע מהאבן להגיע לגודל שלא מאפשר מעבר ספונטני דרך השופכן.

מה הקשר בין הגודל של האבן לבין הכאב?

אם חשבתם עד היום שכאבים מופיעים רק כאשר האבנים כבר גדולות, כדאי שתדעו שקיימים מקרים בהם דווקא אבנים קטנות גורמות לכאב חזק. המיקום של האבנים קובע את רמת הכאב ולא גודלן. ישנם מקרים בהם אבנים גדולות ממוקמות בתוך הכליה ולא גורמות לכאב כלל. 

 לקבלת ייעוץ רפואי, פנו עוד היום לד"ר ניב קליינמן

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בחירת מוצרי ההיגיינה והניקיון המושלמים ליום הגדול שלך
כאשר מתכוננים לחתונה, הפוקוס לרוב נמצא בשמלות, מקומות וקייטרינג, מה שמשאיר מעט מחשבה על בחירת מוצרי...
קרא עוד »
דצמ 09, 2023
הרמת חזה ללא שתל – מרימים וזהו
הרבה פעמים כשאנחנו שומעים וקוראים על ניתוחי הגדלת חזה, הדבר הראשון שעולה לנו בראש, זה כל הנושא של...
קרא עוד »
יונ 08, 2020
העמקת האינטימיות: תובנות לשיפור חיי המין שלך
בתחום היחסים האישיים, הנושא של שיפור חיי המין של האדם זוכה לעתים קרובות לעניין רב, אך היבטים חיוניים...
קרא עוד »
פבר 17, 2024