מה זה תרומת ביציות?

תרומת הביצים מיועדת לנשים מגיל 18 ועד גיל 54 שאינן יכולות ללדת ילדים מהביציות שלהן ולכן יש להן אפשרות לקבל תרומת ביצית מאישה אחרת בגילאי 21 עד 35 אשר התנדבה לתרום ביצית. בישראל קיימת האפשרות לקבל תרומת ביציות וזאת במטרה להתעבר.

מתעניינת בתרומת ביצית? בואי לפגישת ייעוץ עם ד"ר איליה בורד – מומחה לטיפולי פוריות

תהליך תרומת ביצית בישראל

  • טופס בקשה חתום לקבלת ביציות – האישה שמעוניינת בתרומת ביציות תעביר למומחה בפוריות טופס חתום לקבלת תרומת ביציות. לטופס היא צריכה לצרף חוות דעת רפואית של רופא המשפחה ורופא הנשים שלה.
  • מאגר מידע ומרשם יילודים – האישה או הזוג יחתמו על טופס שמהווה הסכמה שהפרטים האישיים שלהם  יכללו במאגר מידע ומרשם יילודים.
  • בני זוג לא נשואים – באם האישה בזוגיות אך אינה נשואה, היא ובן זוגה יצטרכו לחתום על טופס הסכם בין בני זוג להפריה חוץ זוגית.
  • חריגים – אם האישה מעוניינת באותה תרומת ביציות מאישה המוכרת לה, יש לקבל אישור על כך מועדת חריגים וזאת באמצעות טופס פנייה לוועדת חריגים.
  • תשלום –  האישה תידרש  לשלם אגרה עבור קבלת תרומת ביציות. יש לשלם אגרה זאת רק לאחר קביעת מועד הטיפול הרפואי להשתלת ביציות בגופה.
  • תרומת זרע – באם היא מעוניינת גם בתרומת זרע. תרומת הזרע תמיד תיעשה מחו"ל.
  • השתלה – לאחר הפריית הביציות שהתקבלו, הן יושתלו ברחם האישה. אם לאחר פרוצדורה רפואית זו יישארו ביציות עודפות, ניתן להקפיא אותן וזאת לאחר חתימה על טופס הסכמה להקפאת ביציות מופרות.

תרומת ביציות מחו"ל

כיוון שבישראל אין הרבה נשים שתורמות ביציות, החל משנת 2005 יש אישור לתרומה של ביציות מחו"ל וזאת באמצעות רופאים ישראלים וזאת בהתאמה מלאה להיתר שניתן ליחידות IVF בישראל. יחידה זו אמונה על כל התהליך וכן התשלום נעשה באמצעותה. נכון לשנת 2021 האישה אינה יכולה לקבל כל מידע מזהה על תרומת הביצית.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מתאימים פתרונות שמיעה למטופל?
אם חשתם לאחרונה בירידה בשמיעה, מומלץ לפנות בהקדם לרופא המשפחה ומשם לרופא אף, אוזן, גרון. התהליך...
קרא עוד »
אוק 21, 2020
אביזרי נגישות
אביזרי נגישות אינם מיועדים רק לנכים פיזית. הם מיועדים גם לאנשים הסובלים מלקויות ראייה, אלה שמתקשים...
קרא עוד »
דצמ 12, 2022
אילו תוספי מזון קיימים בשוק?
בואו נתחיל עם העובדה הפשוטה שקיימים בשוק אינספור תוספי מזון כאשר כל אחד משרת תפקיד שונה לגמרי בגוף....
קרא עוד »
אוק 22, 2019