באילו דרכים ניתן לחזק חוסן נפשי?

חוסן נפשי הוא תכונה חיובית שעוזרת לנו להתגבר על מכשולים ואתגרים. הדבר נכון במיוחד כאשר אנו מתמודדים עם אירועים מעוררי מתח כגון אובדן עבודה, גירושין, מוות של אדם אהוב או אפילו מחלה קשה. על מנת להיות עמידים נפשית, עלינו להיות בעלי יכולת להתמודד עם רגשות שליליים ומתח. על מנת לעשות זאת, עלינו לבנות את האינטליגנציה הרגשית שלנו (EI), הכוללת מודעות עצמית, שליטה עצמית וידיעה עצמית. מודעות עצמית מאפשרת לנו להיות מודעים למחשבות, לרגשות ולפעולות שלנו, מה שיעזור לנו להבין מתי אנו חווים רגש שלילי.

כיצד עוזרת לנו שליטה עצמית?

שליטה עצמית מאפשרת לנו לשלוט במחשבות ובפעולות שלנו. זה יעזור לנו לשמור על הרגשות שלנו כדי שלא נהיה מוצפים מהם. לבסוף, ידיעה עצמית מאפשרת לנו לזהות ולהבין את הסיבות מאחורי רגשות שליליים על מנת להימנע מלחזור עליהם בעתיד. לעתים קרובות מתעלמים מהחוסן הנפשי כי זה מורכב ויכול קשה למדוד. הידיעה כיצד פועל המוח שלנו והדרכים שבהן אנו יכולים לשמור על בריאות נפשית טובה תעזור לנו להיות מסוגלים יותר להתמודד עם רגשות שליליים. מיומנויות וניסיון רלוונטיים בעבודה או אימון עם לקוחות על דיכאון, חרדה, מתח והפרעות נלוות יעזור לך להיות מסוגל לזהות ולהבין בעצמך את הבעיות הללו. 

איך זה עובד?

חוסן נפשי הוא מיומנות מפתח שכל אדם צריך לפתח. חשוב להיות מסוגל להתמודד עם לחץ ואתגר בחיים. אימון חוסן נפשי עוזר לך לא רק להתמודד עם לחץ אלא גם להישאר רגוע תחת לחץ. . אתה לא צריך להיות מומחה במדיטציה כדי להפיק תועלת מהטכניקות הללו. אתה יכול לפתח את החוסן הנפשי שלך על ידי תרגול הטכניקות מדי יום. בכל בוקר תתרגלו מדיטציית מיינדפולנס, שהיא דרך להתמקד ברגע הנוכחי, ולהתבונן במחשבות וברגשות שלכם מבלי לשפוט אותם או להגיב אליהם. זה דומה לאופן שבו רופא היה מתייחס לחולה שנחשף לכימיקל רעיל כלשהו בסביבתו. הרופא היה מתבונן בכימיקל הרעיל הזה, שימו לב איך המטופל מגיב לזה ומחליט על תכנית טיפול שתועיל הן למטופל והן לסביבה. הרופא יתייעץ עם רופאים או מומחים אחרים לגבי הדרך הטובה ביותר לטפל בכימיקל הרעיל הזה. אותו דבר לגבי המוח שלך: אתה יכול לחקור את המחשבות שלך מבלי לשפוט אותן או להגיב אליהן, כפי שאתה עושה כשאתה צופה בכימיקל רעיל בסביבתך. הצעד הראשון הוא ללמוד כיצד להבחין בין המחשבות והרגשות שלך. 

למידע נוסף >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הסרת שיער בלייזר – איך זה עובד?
היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, אשר בוחרים לעבור הסרת שיער בלייזר אצל קוסמטיקאית המתמחה בתחום....
קרא עוד »
ספט 10, 2020
דוקטור בראל פסיכוגריאטר
רבים מחפשים שירותי פסיכוגריאטריה שונים ברחבי הרשת כאשת את הטוב ביותר, ניתן למצוא בלחיצת קליק. דוקטור...
קרא עוד »
יונ 23, 2020
קוסמטיקה פרא רפואית מה זה בעצם?
כל אחד מאיתנו יודע מה זו קוסמטיקה, מה זה טיפול קוסמטי ומה עושה קוסמטיקאית בפועל. בין אם אנחנו הולכים...
קרא עוד »
נוב 23, 2018