מה הסיכוי להתמכר לקנאביס? 5 סממנים שכדאי להכיר

להתמכר לקנאביס

אין סיכוי להתמכר לקנאביס? ובכן, לא לגמרי מדויק. בעוד שמשתמשים רבים במריחואנה לא ירגישו התמכרות, מעשנים אחרים ומשתמשים בצמח הקנאביס אכן יכולים לפתח תלות בכך. ומאחר שהדעה הרווחת היא שהקנאביס לא ממכר, אנשים שמכורים בד"כ לא יודו בהתמכרות שלהם מתוך חשש להפגין חולשה, או לחוש מבוכה.

אם אתם משתמשים באופן קבוע בקנאביס, יהיה כדאי לקחת בחשבון שאכן אפשרי להתמכר לסם זה ושיכול להיות שתצטרכו לעבור גמילה מקנאביס שהינו תהליך לא קל בהחלט. למרות שהוא מוגדר בתור סם קל עם פוטנציאל התמכרותי יחסית נמוך, יש אנשים שבכל זאת מתמכרים אליו. בניגוד להתמכרות הפיזית המאופיינת עם הרואין וסמים קשים, בד"כ מכורים לקנאביס חשים התמכרות מנטאלית מסוימת, אולי גם רגשית. הנה סממנים שחשוב להכיר, שבמובן מסוים יכולים לאפיין את המכורים לקנאביס.

  1. גנטיקה לא קובעת את חיינו אבל היא כן מהווה בסיס מסוים

גנטיקה לא יכולה לקבוע את חייכם. אמנם מחקרים מסוימים מראים כי התמכרות יכולה "לעבור" במשפחה, אבל גם אם יש בעבר המשפחתי שלכם התמכרויות, זה לא אומר שאתם בהכרח תתמכרו לקנאביס. מה שכן חשוב לציין זה, שעל פי מחקרים בתחום, זה כן מעלה את הסיכוי שלכם להתמכר לשימוש בקנאביס, אלכוהול וכדומה. בפועל, יהיו כנראה מרכיבים נוספים שייקחו חלק בהתמכרותו של אדם.

  1. עד כמה החינוך ישפיע על הפוטנציאל להתמכר?

כמו הגנטיקה, גם החינוך עשוי להוות חלק מהפוטנציאל של אדם להתמכר לשימוש בקנאביס. במקרים בהם ילדים נחשפים לשימוש בצמח באופן קבוע בביתם, בבגרותם הם יהיו עשויים לפתח תלות בשימוש בו. אבל גם כאן, החינוך שהאדם קיבל בביתו לא יהיה חייב להיות זה שיחרוץ את גורלו.

  1. תחומי אחריויות מצומצמים או נרחבים בחיים

בעוד שחלקנו חווים חיים מלאים וגדושים בעשייה, חלקנו האחרים פחות פרודוקטיביים. כמו כן, חלקנו נמצאים במערכות יחסים משמעותיות, חלקנו האחרים פחות, חלקנו עובדים בעבודות מגשימות וחלקנו לא. ככל שתחומי האחריויות של האדם הם מצומצמים יותר, כך הוא עשוי יהיה לגלות סיכוי יותר גבוה לפתח תלות בחומרים ממכרים.

  1. הקשר בין מחלות נפשיות לבין התמכרות לקנאביס

אם סוקרים מחקרים שבוצעו בתחום ההתמכרויות, אפשר למצוא קשר מסוים בין אנשים שמתמודדים עם הפרעות נפשיות לבין התמכרויות לסמים ואלכוהול. זה ממש לא מחייב שכל אדם אשר מתמודד עם הפרעה נפשית, יפתח תלות בקנאביס. אבל יחד עם זאת, אם אתם מתמודדים עם קשיים נפשיים, דעו שייתכן שאתם תחת סיכון מוגבר להתמכרויות לחומרים משני מצב רוח.

למידע נוסף אודות גמילה מסמים לחצו על הקישור הזה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כיצד מתבצע הליך השתלת חניכיים?
השתלת חניכיים היא הליך כירורגי הכולל העברת רקמת חניכיים בריאה מאזור אחד בפה לאחר. הוא משמש לשיקום...
קרא עוד »
ינו 19, 2023
מוצרי קוסמטיקה
קוסמטיקה קיימת כבר מאות שנים והתפתחה עם הזמן. ישנם סוגים רבים של מוצרי קוסמטיקה זמינים בשוק...
קרא עוד »
נוב 20, 2022
מיטה סיעודית
כל אחד עלול למצוא את עצמו במצב סיעודי, שבו הוא לא מצליח לנהל אורח חיים עצמאי. חשוב לזכור כי כולנו...
קרא עוד »
אפר 05, 2020