סינוסיטיס כרוני: מה זה ואיך אפשר לטפל בזה?

סינוסיטיס כרוני: מה זה ואיך אפשר לטפל בזה?

אף אחד מאיתנו לא אוהב להיות חולה ולהרגיש חסר אונים וחלש. זה בהחלט מעצבן ולא נעים כשזה קורה אחת לכמה זמן אבל אפשר להתמודד עם המצב הזה. עם זאת, מחלות ותסמינים לא נעימים שמתרחשים על בסיס קבוע הם בהחלט מקור לפגיעה מתמשכת ועקבית באיכות החיים. אחד הדברים הקשים שלא יכולים לקרות הוא מצב של סינוסיטיס קבוע שגורם לקשיים בנשימה ולכאבי ראש עזים. בואו ננסה להבין מה זה בכלל ומהן דרכי הטיפול האפשריות.

מהם הסינוסים?

הסינוסים הן למעשה תעלות ריקות וחלולה בגולגולת שלנו והן חלק ממערכת הנשימה שלנו. סינוסיטיס כרוני הוא מצב שבו אחת או יותר מהתעלות האלה חסומות על ידי גודש המורכב מנזלת וליחה ונגרם לרוב על ידי דלקת שמתחילה בדרך כלל עקב וירוס הגורם להתקררות. מי שסובל מכך באופן כרוני, יחווה קשיים משמעותיים בנשימה לצד כאבי ראש עזים ומשתקים בנקודות החסומות, כאלו שיכולים להביא לפגיעה משמעותית ביכולת להתנהל כרגיל במהלך היומיום.

תכשירים לפתרון הבעיה

לרוב, אדם הסובל מסינוסיטיס כרוני שייגש אל רופא המשפחה, יקבל מרשם לתרופות מסוימות שמטרתן להקל בתסמינים. לרוב מדובר בתרסיס אף שמטרתו למוסס ולשחרר את החסימה, כלומר את הליחה והנזלת, לצד תרופות שמטרתן להקל על כאבי הראש העזים המתלווים אל העסק. ברוב המקרים אין טיפול תרופתי יעיל שמטרתו לטפל בבעיה עצמה, אלא רק בסימפטומים העיקריים שלה.

הליכים כירורגיים

במקרים מסוימים ונדירים יותר, הסינוסיטיס הכרוני נובע מבעיה מסוימת במבנה הגולגולת והסינוסים אשר מעודדים את החסימה. במצבים הללו, לאחר בדיקה ובחינה מקיפה כמובן, עשויים רופאים להמליץ על הליך כירורגי לתיקון ושינוי מבנה הסינוסים שעשוי להקל על הבעיה. לעיתים הבעיות הללו נגרמות או מתגלות רק לאחר מחלה או התקפים אלרגיים.

לסיכום, אין ספק כי מדובר בתופעה לא נעימה כלל. מי שסובל ממנה בוחר לפעמים גם להיעזר ברכיבים טבעיים ואנו ממליצים לעשות זאת רק לאחר התייעצות וקבלת אישור מהרופא. שילוב של טיפולים מתאימים שייקבעו על ידי רופא בהחלט יכולים להביא להקלה משמעותית עם הזמן.

כתוב/כתבי תגובה