ביטוח בריאות – מה חשוב לדעת?

ביטוח בריאות – מה חשוב לדעת?

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, אשר מוכנים להשקיע בבריאות שלהם. מסיבות אלו בדיוק, רוב האנשים מגלים עניין באורח חיים בריא יותר, תזונה מאוזנת יותר ופעילות גופני קבועה ומתמדת. אם בעבר היה מדובר על נושא שלא עניין יותר מידי אנשים, הרי היום ברור לכולם כי ללא בריאות טובה, לא ניתן להשקיע בשום נושא אחר. ולכן כל מי שמעוניין לקדם ולפתח את עצמו בעולם המודרני, חייב קודם כל לדאוג לבריאות שלו. אחת הדרכים היעילות והנבונות ביותר לעשות זאת, היא באמצעות רכישה של ביטוח בריאות איכותי ומקיף. אומנם נכון כי כל אזרח ישראלי זכאי לביטוח בריאות בסיסי מהמדינה, אך מדובר על ביטוח שאינו מכסה לא מעט תרופות וטיפולים יקרים. רוב האנשים אינם מודעים כלל לכיסוי של הביטוח הבסיסי של קופות החולים, היות והרוב אינם משתמשים בשירותי הקופה מעבר לביקור שגרתי אצל הרופא או הוצאה של מרשמי תרופות במחיר מינימלי. אך חשוב לזכור, כי כל אחד עלול למצוא את עצמו בסיטואציה בעייתית, שתצריך כיסוי ביטוחי יסודי ומקיף יותר.

ביטוח בריאות פרטי – מה חשוב לדעת מראש?

קודם כל, חשוב להבין כי כל מי שיזדקק לטיפול בריאותי או לתרופה מיוחדת, שאינה כלולה בסל התרופות, עלול למצוא את עצמו בבעיה רצינית. יש להבין כי לא מעט תחומים בריאותיים כלל אינם כלולים בחוק ביטוח הבריאות הממלכתי, ולכן קופות החולים השונות אינן מכסות אותם. אנשים רבים אשר מגלים להפתעתם, כי הם זקוקים לטיפול מיוחד או לתרופה יקרה שאינה נכללת בסל התרופות, מוצאים את עצמם בסיטואציה לא פשוטה. הביטוחים המשלימים של קופות החולים לא תמיד כוללים את התרופות והטיפולים החדשים, למרות שהם נחשבים למצילי חיים, ובכך בעצם מונעים את הגישה אליהם. אך מי שטרח לרכוש ביטוח בריאות פרטי, יכול להבטיח לעצמו שקט נפשי ושנת לילה טובה יותר.

מה ההבדל בין כל סוגי ביטוחי הבריאות הפרטיים?

חשוב לדעת כי בשנת 2016 הועברה רפורמה בתחום ביטוחי הבריאות, דבר שגרם לכל חברות הביטוח לכלול בפוליסות שלהן את כל הכיסויים החיוניים ביותר. היום כל אחד יכול לרכוש בנפרד פוליסה העוסקת בתרופות, פוליסת ניתוחים, פוליסת השתלות וכדומה. כל אחד יכול להחליט האם הוא מעוניין להרחיב את הפוליסה שלו ולכלול בה כיסויים נוספים, או לחילופין, להסתפק בכיסוי הבסיסי ביותר. בכל מקרה, חשוב לעבור על הפוליסה בצורה היסודית ביותר, על מנת לוודא בדיוק מה היא כוללת. למשל, ניתן היום למצוא פוליסות בריאות, המציעות חוות דעת מקצועיות של רופאים מומחים, ניתוחים מורכבים בחו"ל, תרופות וטיפולים חדשניים וכדומה. אך יש לשים לב כי כל פוליסה מספקת כיסוי בסכום שונה, ולכן יש לשים לכך לב. כמו כן, יש לבדוק אילו תרופות הפוליסה מכסה ואילו בדיקות, היות וכל פוליסה מכילה סעיפים שונים. 

לסיכום, כל אדם חייב לבחון את האופציה של רכישת ביטוח בריאות פרטי, היות והביטוח הבסיסי שהמדינה מעניקה לכל אזרח, אינו מכסה את רוב התרופות והטיפולים החדשניים ביותר. כל אחד עלול לגלות כי הוא זקוק לניתוח מורכב בחו"ל או לתרופה יקרה שאינה כלולה בסל התרופות, ולכן מומלץ להיערך לכך מראש.

כתוב/כתבי תגובה