הורות משותפת – מה זה אומר?

מהי הורות משותפת? מדובר בסוג של הסדר משמורת ילדים שבו לשני ההורים יש השקעה משמעותית בגידול ילדיהם. הרעיון של הורות משותפת הוצג לראשונה בקנה מידה רחב בארצות הברית בשנת 1976 ומאז אומץ על ידי מדינות רבות אחרות. 

הורות משותפת היא לא מושג חדש וקיים כבר זמן מה. זה צבר פופולריות ככל ששיעור הגירושים עלה עם השנים. הורות משותפת היא סוג של הורות שבה ההורים חולקים את האחריות על גידול ילדם. במקרים רבים, הורות משותפת יכולה להיות דרך יעילה לגדל ילדים מכיוון שהיא מספקת לילדים את האפשרות לפתח קשרים עם שני ההורים ומאפשרת להם לחוות נקודות מבט שונות על החיים.

הסדר חלוקת אחריות חובות וזכויות 

הורות משותפת היא הסדר שבו ההורים חולקים את האחריות ההורית שלהם. הסדר זה נפוץ למדי בעולם המערבי, אך אינו נפוץ באותה מידה בחלקים אחרים של העולם. זה הוצג לראשונה על ידי ג'ון בולבי בסוף שנות ה-40.

בהסדר הורות משותפת, לכל הורה יש את הזמן שלו עם הילד ואין לוחות זמנים קבועים מתי אחד ההורים צריך להיות עם הילד. הם מחליטים על לוחות הזמנים שלהם ומסכימים הדדית על הפעילויות שהם יעשו יחד עם ילדיהם. ניתן להשתמש בהורות משותפת מכמה סיבות כגון כאשר הורים גרים רחוק אחד מהשני או כאשר לאחד ההורים אין מספיק זמן לבלות עם ילדיהם עקב התחייבויות בעבודה.

מהם היתרונות בהורות משותפת

הורות משותפת יכולה להיות קצת מסובכת, אבל היתרונות של זה שווים את זה. אחד מהם הוא שתוכלו לטפל בצרכי ילדיכם ביתר קלות. כמו כן, תוכל לקחת על עצמך משימות נוספות בבית ולקבל יותר זמן פנוי גם לעצמך. היתרונות של הורות משותפת הם רבים. כדאי לקחת בחשבון את העלויות והסיכונים של הורות משותפת לפני שמחליטים אם להביא ילד לעולם. אתה יכול לבלות יותר זמן עם ילדך מבלי לדאוג מי מטפל בו. תוכל לראות את ילדך גדל ומתפתח לאדם מבלי לדאוג שאנשים יזניחו אותו. 

פרטים נוספים באתר: https://www.oro-il.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גיל מומלץ השתלת שיער
גיל מומלץ השתלת שיער אינו קיים, היות וכל אחד עלול להקריח בשלב אחר של חייו. ישנם אנשים שתהליך ההתקרחות...
קרא עוד »
נוב 04, 2020
השתלת שיער
מדוע ניתוח השתלת שיער, שהיה נחשב יקר ואזוטרי גם בתוך מכלול הטיפולים הכירורגיים ביחס לניתוחים אחרים,...
קרא עוד »
ספט 24, 2021
דחיית תביעת סיעוד: חברת הביטוח דחתה אתכם? הנה מה שתעשו!
אם חלילה נפצעתם, חליתם או קרה לכם/לאחד מקרוביכם דבר אשר מנע מכם לבצע פעולות יום-יומיות פשוטות כמו...
קרא עוד »
ספט 30, 2021