הורות משותפת – מה זה אומר?

מהי הורות משותפת? מדובר בסוג של הסדר משמורת ילדים שבו לשני ההורים יש השקעה משמעותית בגידול ילדיהם. הרעיון של הורות משותפת הוצג לראשונה בקנה מידה רחב בארצות הברית בשנת 1976 ומאז אומץ על ידי מדינות רבות אחרות. 

הורות משותפת היא לא מושג חדש וקיים כבר זמן מה. זה צבר פופולריות ככל ששיעור הגירושים עלה עם השנים. הורות משותפת היא סוג של הורות שבה ההורים חולקים את האחריות על גידול ילדם. במקרים רבים, הורות משותפת יכולה להיות דרך יעילה לגדל ילדים מכיוון שהיא מספקת לילדים את האפשרות לפתח קשרים עם שני ההורים ומאפשרת להם לחוות נקודות מבט שונות על החיים.

הסדר חלוקת אחריות חובות וזכויות 

הורות משותפת היא הסדר שבו ההורים חולקים את האחריות ההורית שלהם. הסדר זה נפוץ למדי בעולם המערבי, אך אינו נפוץ באותה מידה בחלקים אחרים של העולם. זה הוצג לראשונה על ידי ג'ון בולבי בסוף שנות ה-40.

בהסדר הורות משותפת, לכל הורה יש את הזמן שלו עם הילד ואין לוחות זמנים קבועים מתי אחד ההורים צריך להיות עם הילד. הם מחליטים על לוחות הזמנים שלהם ומסכימים הדדית על הפעילויות שהם יעשו יחד עם ילדיהם. ניתן להשתמש בהורות משותפת מכמה סיבות כגון כאשר הורים גרים רחוק אחד מהשני או כאשר לאחד ההורים אין מספיק זמן לבלות עם ילדיהם עקב התחייבויות בעבודה.

מהם היתרונות בהורות משותפת

הורות משותפת יכולה להיות קצת מסובכת, אבל היתרונות של זה שווים את זה. אחד מהם הוא שתוכלו לטפל בצרכי ילדיכם ביתר קלות. כמו כן, תוכל לקחת על עצמך משימות נוספות בבית ולקבל יותר זמן פנוי גם לעצמך. היתרונות של הורות משותפת הם רבים. כדאי לקחת בחשבון את העלויות והסיכונים של הורות משותפת לפני שמחליטים אם להביא ילד לעולם. אתה יכול לבלות יותר זמן עם ילדך מבלי לדאוג מי מטפל בו. תוכל לראות את ילדך גדל ומתפתח לאדם מבלי לדאוג שאנשים יזניחו אותו. 

פרטים נוספים באתר: https://www.oro-il.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפול טבעי בבלוטת התריס
בלוטת התריס נחשבת לאחת הבלוטות החשובות ביותר בגוף שלנו. מדובר על בלוטה שיכולה להשפיע על מגוון רחב של...
קרא עוד »
ינו 13, 2020
המצפן האורתופדי: נווט את הדרך שלך למומחה הנכון
בחירת אורטופד או מומחה היא החלטה מכרעת שיכולה להשפיע באופן משמעותי על בריאותכם ואיכות החיים שלכם....
קרא עוד »
נוב 01, 2023
תובנות עיקריות על טיפול בסרטן ילדים
טיפול בסרטן בילדים הוא תחום המתפתח במהירות, כאשר טיפולים וגישות חדשות מפותחים ללא הרף. עד כמה שהאבחנה...
קרא עוד »
דצמ 04, 2023