ניתוח בלוטת התריס – כיצד להתכונן אליו

ניתוח בלוטת התריס – כיצד להתכונן אליו

אנשים רבים נאלצים לעבור ניתוח בבלוטת התריס, לעיתים מדובר על ניתוח פשוט וקטן שנובע מסיבוכים שונים שעלולים להיגרם מסיבות שונות, ולעיתים זה מחייב אפילו כריתה של בלוטת התריס, למשל, אם מתגלה גידול סרטני על הבלוטה, זה במקרה והגידול הוא גדול מדי ולא ניתן לטפל בו מבלי להסיר את הבלוטה כולה.

ניתוח בלוטת התריס, הוא יחסית ניתוח נפוץ, לא מדובר בניתוח נדיר ועל כן אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של רופאים במרפאות ובתי חולים שונים שמבצעים אותו. האחראים על ניתוח זה, הם רופאי אף אוזן גרון שמתמחים בכך. על כן, אם אנחנו נדרשים לעבור ניתוח כזה, נצטרך לפנות אליהם לשם כך.

בטרם אנחנו נסביר מה צריך לעשות לפני הניתוח בשביל להגיע אליו עם כל המידע הדרוש, רגועים ושלווים, צריך לומר לא מדובר בניתוח מסובך מדי. הוא ניתוח שנמשך שלוש שעות בערך, אחריו המנותח יצטרך לבלות מספר ימים במחלקה לצורך התאוששות, כאשר שעות ספורות אחרי הניתוח יהיה הרבה לאכול ולשתות. צריך לומר, שבתום הניתוח ייתכן ותורגש צרידות קלה אשר תחלוף רק כעבור מספר ימים.

איך מגיעים אל הניתוח מוכנים

ראשית, יש לבקש את כל המידע הנדרש מהרופא, מוטב גם לקרוא על הניתוח באופן כללי באינטרנט בשביל שנדע מה לשאול את הרופאים, נדע איזה תשובות פחות או יותר נכון אנחנו אמורים לקבל, וכן, בצורה כזו, אנחנו נגיע הרבה יותר מוכנים, נדע לקראת מה אנחנו הולכים.

שנית, חשוב מאוד לקחת בפרופורציה נכונה את תופעות הלוואי והסיכונים, הרופא ידאג ובצדק, להרגיע אותכם, בשביל שלא תילחצו מדי.

שלישית, יש להגיע ליום הניתוח עם בן או בת משפחה, חבר או חברה, בשביל שלא תהיו לבד לפני ואחרי.

כתוב/כתבי תגובה