דוגמאות לרשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

דוגמאות לרשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים הם ענף משגשג בשנים האחרונות. עוד ועוד מטופלים פונים לבצע טיפול כירורגי שאינו כורח המציאות, אלא נובע מרצון לשפר את המראה שלהם או את איכות החיים שלהם. הטיפולים הללו מתבצעים מתוך מטרה מסוימת ואותה יחתור המנתח להשיג. אם כי כמו בכל טיפול רפואי פעמים הטיפול מצליח והמטופל מרוצה מהתוצאה, ואילו לעיתים רבות המטופלים אינם שבעי רצון מהטיפול.

טיפול שהוא אינו מוכרח

מאפיין מרכזי של ניתוחים פלסטיים הוא העבודה שמדובר על טיפול שהוא אינו כורח המציאות. כלומר המטופל ניגש לניתוח מתוך בחירה מודעת ומושכלת כי הוא מעוניין לחולל שינוי כלשהו במראה שלו. למרות שאין סיבה רפואית לבצע את הניתוח. עובדה זו מעמידה את כל הטיפולים בנקושה אחרת מבחנת רשלנות רפואית. שכן חשוב כל כך שהמטופל יקבל את כל המידע המהימן והמדויק אודות הטיפול. כיוון שהתמונה צריכה להיות מחוורת לו במלואה, כדי שהוא יוכל לתת את ההסכמה שלו לטיפול כך שתהיה לה משמעות. כי אם לדוגמה ניתן לוותר על הניתוח ולהשיג את התוצאה באמצעות טיפול אחר, חובת הרופא המטפל להודיע לו על כך לפני שהוא מסכים על ניתוח. כך שבמידה ובוצע טיפול כירורגי והמטופל מתוודה לאחר מכן על אופציה טיפולית אחרת הוא בהחלט עשוי להיות זכאי לקבל פיצויים על כך.

תוצאה לא מוצלחת

במידה ובוצע ניתוח ותוצאת הניתוח אינה מוצלחת ולא מוצאת חן בעיני המטופל, וזאת בגין התנהלות לקויה או ביצוע ניתוח ברמה שאינה סבירה, יוכל המטופל להגיש תביעה. כמו כן אם המטפל מציע למטופל לחזור על הטיפול ולתקן את הטעון תיקון בניתוח נוסף הוא יוכל להגיש תביעה בעזרת שלומי וינברג רשלנות רפואית ולקבל פיצויים.

נזק למטופל

כל ניתוח עלול לגרום גם לנזקים למטופל. ולכן אם ניתוח פלסטי הוביל לנזק והדבר התרחש בגין פעולה לא מתאימה, הרדמה בלתי מקצועית או טיפול לא נכון – הניזוק יוכל להגיש תביעה ולקבל פיצויים על הנזק שנגרם לו בגין הטיפול.

גורם מקצועי

תמיד צריך גורם מקצועי כדי לבחון את האפשרות לקבל פיצויים ולקבוע האם יש במקרה המדובר רשלנות רפואית.

כתוב/כתבי תגובה