כיצד מטפלים בשעורה בעין?

כיצד מטפלים בשעורה בעין?

התסמין השכיח ביותר של שעורה בעין הוא: אדמומיות ונפיחות בחלק הפנימי של העפעפיים, מה שגורם לאי נוחות כאשר האדם ממצמץ. זה גורם לעיניים לדמוע, לתחושת שריפה בעיניים וחוסר נוחות כללית. כדי לטפל בשעורה בעין, יש לגשת לרופא העיניים שלכם. בינתיים, הנה מידע שימושי.

אחד הסוגים הנפוצים ביותר של דלקת עיניים הוא שעורה בעין, שהיא דלקת בשכבה הקדמית של העין. מצב זה עלול להיגרם על ידי זיהום ויראלי, כגון וירוס, אך זה יכול גם להיגרם על ידי זיהום חיידקי. מצב זה פוגע בדרך כלל בעין אחת או בשתיהן, וגורם לאדמומיות וכאב בעין עם או בלי נפיחות וטשטוש ראייה. הטיפול מורכב מהפחתת דלקת וכאב באמצעות תרופות אנטי דלקתיות, קורטיקוסטרואידים מקומיים, ציקלופלגיה (טיפות עיניים שחוסמות את כניסת האור לרשתית) או טיפולים אחרים להפחתת נפיחות, כאב ואדמומיות, עיניים דומעות ועוד.

מידע חשוב בנוגע לדלקות עיניים כמו שעורה

דלקת עיניים מסוג שעורה היא מצב שכיח, שאם לא מטופל במהירות וביעילות, עלול להוביל לאובדן ראייה, פגיעה בראייה וטשטוש זמני או ממושך. חשוב מאוד לקבל אבחון מהיר על ידי רופא עיניים ולהתחיל בטיפול בשעורה. זכרו:

– גירוי בעין עשוי לנבוע מגירוי של גלגל העין, העפעפיים או הרקמה הסובבת.

– הסיבה השכיחה ביותר לדלקת עיניים היא זיהום. סיבות אחרות כוללות חשיפה לעשן, כימיקלים או אור שמש מרובה.

– במקרים נדירים, ניתן לזהות סיבה בסיסית כהפרעה כמו תשניק או זאבת אריתמטית מערכתית.

מספר דגשים לגבי טיפול שעורה בעין

ניתן לטפל בדלקת עיניים באמצעות "תרופות סבתא" מקומיות כגון שקיות קרח, משחות ללא מרשם וטיפות מלאכותיות. אלה ניתנים בדרך כלל על ידי רופא בהתאם לחומרת מצבו של המטופל ובריאותו הכללית, אבל אפשר גם להתחיל טיפול אנטיביוטי.

במקרים חמורים יותר שלא ניתן לפתור אותם בצורה פשוטה, שעורה בעין גורמת לגירוי וכאב סביב העיניים ועלולה להוביל לפגיעה בראייה, חלילה. הטיפול הנפוץ ביותר לשעורה בעין הוא מנוחה וטיפול תרופתי. אם המקרה שלכם חמור מספיק כדי להצדיק אשפוז, הרופאים עשויים לרשום סטרואידים או אנטיביוטיקה אם דלקת השעורה נגרמת על ידי זיהום חיידקי.

תסמינים של דלקת עיניים עשויים לכלול:

  • ראייה מטושטשת או ראייה כפולה.
  • כאב בעין אחת או בשתיהן.
  • רגישות לאור.
  • בעיות שינה.
  • תחושת עייפות תמידית.
  • עיניים דומעות ושורפות.
  • גירוי בעיניים ותחושת גרד סביב העיניים.

דלקת עיניים יכולה להיות מצב שעשוי לדרוש ביקור אצל רופא לצורך טיפול, אל תזניחו את עצמכם ולא את העיניים שלכם.

כתוב/כתבי תגובה