איך להתמודד עם בריחות שתן

איך להתמודד עם בריחות שתן

בריחת שתן הינה תופעה לא נעימה כלל בלשון המעטה, תופעה שגורמת למעשה לאי יכולת שליטה על סוגרי השתן בגוף. כאשר לאדם אין יכולת לשלוט בסוגרים, 'בורח' השתן בכל פעם שמצטברת באזור אפילו כמות קטנה מאוד ממנה. אנשים שסובלים מבריחת שתן יודעים עד כמה הדבר הוא לא נעים ויוצר תחושה של חוסר אונים ורבים מהם אף מסתגרים בביתם ונמנעים מלצאת לציבור בשל חוסר היכולת להתמודד עם ההשלכות של התופעה. התמודדות עם בריחת שתן היא דבר קשה ולא נעים, אך למזלנו, יש כיום פתרונות יעילים כגון: תרגילים, חיתולים למבוגרים ועוד שמסייעים לאנשים שסובלים מהבעיה הזו.

טיפול רפואי לפתרון הבעיה

בריחת שתן הינה בעיה שניתן לפתור לעיתים באמצעות טיפול וסיוע רפואי, במיוחד כאשר מדובר על אנשים צעירים. אצל אנשים צעירים נובעת בריחת שתן – בדרך כלל – מהיחלשות של השרירים והמערכת הגופנית באזור, ועל כן, ניתן לבצע תרגילי חיזוק שישפרו את המצב וימנעו את הבעיה הלא סימפטית כל כך. עם זאת, זה לא תמיד יהיה הפתרון מכיוון שלעיתים מדובר בבעיה כרונית של בריחת שתן או בריחת שתן כתוצאה מהיחלשות המערכת הגופנית בשל גיל מבוגר.

שימוש במוצרי ספיגה לבריחת שתן

כאמור, לא תמיד יהיה פתרון רפואי לבעיה של בריחת שתן, ויהיה צורך ללמוד לחיות עם הבעיה הזו. אחד מהפתרונות הנפוצים כיום הוא פשוט להשתמש במוצרי ספיגה שימנעו מקרים לא נעימים.

מוצרי ספיגה , הכוונה לתחתונים סופגים. תחתונים סופגים הינם בעלי מבנה זהה לתחתונים רגילים ויש בהם גם שכבה נוספת – שכבה מחומר סופג – אשר מיועדת לספוג את הנוזלים המופרשים מהגוף. כמובן שיש תחתונים סופגים בכל מיני רמות איכות, וחשוב לרכוש את הטובים ביותר בשביל להיות מוגנים עד כמה שאפשר.

כתוב/כתבי תגובה