אובדן כושר עבודה – מה זה אומר?

אובדן כושר עבודה

הרבה פעמים אנחנו שומעים ביטויים מסוימים שנראים לנו ברורים מאליהם, אך לא תמיד הכוונה שלהם מובנית עד הסוף. בוודאי כשמדובר על ביטויים שקשורים, כך או אחרת, לשוק העבודה וכן לתחום של הביטוחים.

דוגמא טובה לכך, הוא הרעיון של אובדן כושר עבודה. אנשים רבים נוטים לחשוב שהכוונה היא למצב בו בן אדם לא יכול לעבוד כלל ועל כן הוא מגיע למצב של אובדן כושר עבודה, ולפיכך מגיע לו פיצוי מסוים. אך כפי שנוכל לראות מיד, זה מעט יותר מורכב מזה.

אובדן כושר עבודה מתייחס למצב, בו עובד או עובדת נפצעו, חלו, נחבלו או עברו כל אירוע אחר אשר מונע מהם אפשרות לעבוד במקצוע שלהם בצורה סדירה. המטרה היא, לספק להם ביטחון כלכלי גם במצב זה, על מנת שיוכלו לפרנס את משפחתם ואת עצמם. הביטוי הזה, כאמור, מגיע מתחום הביטוחים, הן ביטוח פרטי והן ביטוח לאומי.

כיצד הוא בנוי ואיך אפשר ליישם אותו

ובכן, כשאנחנו מדברים על אובדן כושר עבודה, לא מדובר על מאה אחוז בהכרח. אלא, על פי קביעת ביטוח לאומי, הכוונה היא לאדם שמתמודד עם 75 אחוז נכות אשר מונעים ממנו לבצע את תפקידו. יכול להיות שיהיו לו אחוזים יותר נמוכים, במקרה כזה הוא יקבל פיצוי חלקי על אובדן כושר עבודה חלקי, כמו כן, ייתכן וייקבע שהוא לא יכול לבצע את עבודתו, אך הוא יכול לעבוד בעבודה אחרת שיש לו הכשרה לכך.

צריך להדגיש גם, שיש אפשרות לקבל פיצוי על אובדן כושר עבודה זמני, כתוצאה מתאונה או מחלה נניח, אך ברגע שמצבו ישתפר, הוא יוכל לחזור לעבודה סדירה ולא יצטרך עוד לקבל פיצוי וקצבה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עיסוי באבנים חמות – איך זה עובד?
במרוצת השנים פותחו לא מעט סוגים שונים של עיסוי במטרה להצליח להתמודד עם מגוון בעיות פיזיות, כאבים...
קרא עוד »
אוק 17, 2019
בדיקות קורונה לפני טיסה בתל אביב – עושים במתחם בנתב״ג
אם אתם חושבים לטוס בקרוב לחו״ל, ועליכם לעשות בדיקת קורונה בקרוב, עוד בטרם העלייה לטיסה, אז דעו לכם כי...
קרא עוד »
נוב 25, 2021
איך לעבור השתלת שיניים ולהשאר בחיים
הליך השתלת שיניים יכול להיות מעט מפחיד עבור לא מעט אנשים. אם אתם מעוניינים לעבור הליך כזה ויש לכם קצת...
קרא עוד »
יונ 17, 2021