נוכחות עובש – מה הסכנות הבריאותיות שלו?

נוכחות עובש – מה הסכנות הבריאותיות שלו?

עובש בבית זה לא דבר נעים. אך מה לעשות וזה קורה בבתים הכי טובים. העובש אינו נרתע כלל מאף אחד וגם בבתים הכי נקיים הוא מופיע. ההבדל בין בית מטופח לבין בית שאינו כזה הוא בטיפול שבעובש. בבית מטופח, כלומר בבת אשר בו משקיעים בניקיון ודואגים לטיפוח, משקיעים כל הזמן בניקיון של הבית ומטפלים מיד בכל נקודה של עובש שנוצרת. ממגרים מיד. בבית בו לא דואגים כל כך לטיפוח ולניקיון, העובש חוגג לו ומתפשט באין מפריע וכך תוך זמן קצר נתפסים שטחים נרחבים בעובש. הטיפול בהם אחר כך הוא הרבה יותר מסובך. היכנסו לכאן כדי למצוא פתרון לבעיה המטרידה.

עובש זה לא בריא!

חשוב לדעת כי עובש הוא דבר מאוד לא בריא. עובש עלול להשפיע לרעה על מערכת הנשימה, במיוחד אצל אנשים הסובלים ממחלות במערכת הנשימה כמו אסתמה וכדומה. הוא גם יכול לפתח בעיות בריאות חדשות וליצור אותן בקרב אנשים בריאים לחלוטין. ברור אם כן  כי כאשר ישנה בעיה כזו של עובש, כדאי וחשוב לטפל בה מיד.

הרופאים מזהירים, שמרו על הבית ועל מערכת הנשימה!

היום, כאשר כולנו יודעים כי 'ביתנו הוא מבצרינו' לאור נגיף הקורונה שמשתולל בעולם, חשוב יותר מאי פעם לשמור על הבית, על הבטיחות שלו ועל התחזוקה הנאותה שלו למען דיירי הבית.

אחד הדברים החשובים ביותר הוא להשגיח מפני התפתחות והתפשטות של עובש בקיר. חשוב לאתר את העובש כבר בנקודות הראשונות שלו, היות והוא ממהר להתפשט והוא צובר תאוצה מהר, עד שאנחנו ממש מאבדים את השליטה עליו.

הטיפול בעובש יכול להיעשות באמצעות חומרים ביתיים כמו חומץ, אקונומיקה, סודה לשתייה וכדומה כאשר אלו עשויים להיות יעילים מאוד במקרים רבים.

אך כדאי לדעת כי גם אנשי מקצוע עשויים לסייע מאוד במיגור הבעיה.

כתוב/כתבי תגובה