קוסמטיקה פרא רפואית מה זה בעצם?

קוסמטיקה פרא רפואית

כל אחד מאיתנו יודע מה זו קוסמטיקה, מה זה טיפול קוסמטי ומה עושה קוסמטיקאית בפועל. בין אם אנחנו הולכים לטיפול כזה על בסיס קבוע או לא. מרביתנו גם יודעים מה זה טיפול קוסמטי רפואי היום, בין אם עברנו טיפול כזה בעבר או לא, אנחנו שומעים יותר ויותר את הביטוי קוסמטיקה רפואית או רפואה אסתטית, ומבינים שזה קשור לנושא של ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים שנועדו לשפר את המראה שלנו.

אך בין לבין יש תחום שלם שנקרא קוסמטיקה פרא רפואית, וזה כבר פחות מובן לאנשים, בוודאי עבור מי שאיננו מתעסק בתחום ומעולם לא ביקר באתר https://betterlook.co.il וחיפש קוסמטיקאית טובה לטיפול פרא רפואי, לכן חשוב להבין מה זה אומר בדיוק.

קוסמטיקה פרא רפואית, זה תחום שלם בעולם הקוסמטיקה שמתעסק במצבים מסוימים אשר מחייבים טיפול שהוא מעבר לטיפולים אסתטיים רגילים, אך לא בהכרח מחייב טיפול רפואי כולל. מדובר על טיפולים שיכולים להתבצע אך ורק על קוסמטיקאיות שעברו קורסים והכשרה בתחום, צריך לומר, אף אחד מהן לא רופאה בהכשרתה, אך יש רופאים שמעניקים טיפולים כאלה.

ההבדל העיקרי שטמון בין קוסמטיקה פרא רפואית לקוסמטיקה רגילה הוא בכך, שאם בטיפול רגיל מבצעים פעולות מעל העור, בשכבה העליונה שלה, אזי שבקוסמטיקה פרא רפואית מטפלים גם בשכבות שבתוך העור. כל הטיפולים באמצעות משחות, קרמים וחומרים אחרים. עם כל זה, עדיין לא מדובר בטיפול רפואי, מאחר ולא מדובר בטיפול פולשני, בוודאי שלא מדובר בשימוש בחומרים שכאלה.

קוסמטיקה פרא רפואית הוא תחום מאוד מפותח היום, בין אם זה בגלל שינוי עצום בכל מה שקשור לחומרים ולתכשירים שנמצאים בשוק ובין אם זה בזכות העובדה שיש לא מעט מטפלים ומטפלות שבחרו להתמחות בכך. מדובר הן על קוסמטיקאיות והן על רופאים שבחרו להתעסק בתחום.

למרות שיש מי שנוטה לחשוב שמדובר בתחום חדש, הרי שזה לא כך, שכן כבר במצרים העתיקה נהגו להשתמש בתכשירים שונים בשביל לטפל בחלקיו הפנימיים של העור, בשכבות שנמצאות עמוק בתוכו. מה שאז היה נהוג לבצע, נהוג לעשות גם היום עם תכשירים שונים.

קראו גם:

כל מה שאתם צריכים לדעת על קוסמטיקה רפואית

חמשת תוספי המזון המומלצים לחיים בריאים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השתלת שיער
מדוע ניתוח השתלת שיער, שהיה נחשב יקר ואזוטרי גם בתוך מכלול הטיפולים הכירורגיים ביחס לניתוחים אחרים,...
קרא עוד »
ספט 24, 2021
מה עושים כשהילד מסרב ללכת לטיפול אצל רופא השיניים?
ילדים אוהבים ללכת לרופא שיניים, בשונה מהדעה הרווחת. ועדיין, יש ילדים שהטיול הנחמד הזה פחות נוצץ עבורם...
קרא עוד »
ספט 12, 2021
אוזניות טלוויזיה לכבדי שמיעה
אוזניות טלוויזיה ללקויי שמיעה הופכות יותר ויותר פופולריות. הן נועדו לעזור לאנשים עם ליקויי שמיעה...
קרא עוד »
נוב 08, 2022