האם מסכות פנים מפחיתות ואת הסיכון לחלות בקורונה

האם מסכות פנים מפחיתות ואת הסיכון לחלות בקורונה

שנת 2020 הביאה עלינו את מגיפת הקורונה ובעקבותיה נאלצנו להתחיל להשתמש במסכות פנים. לקראת סוף השנה, היינו בטוחים שהמגיפה מאחורינו, אך לצערנו אנחנו רואים גם שנת 2021 מושפעת ממנה ואנחנו עדיין נאלצים להתמודד עם ההשפעות השונות שלה. 

אחת השאלות שעולות בקרב לא מעט אנשים היא, האם מסיכות פנים באמת מפחיתות את הסיכון לחלות בקורונה. ממשלות וארגוני בריאות דורשים ומציעים לאנשים ללכת עם מסיכות במתחמים סגורים וכן במרחב הציבורי, בוודאי כשהם נפגשים עם אנשים אחרים, בני גילם או כאלה שלא. 

צריך להדגיש, היום באמצע שנת 2021, אנחנו נמצאים במקום אחר ממה שהיינו בו בשנת 2020, הן מבחינת הידע שלנו בנושא והן בכל מה שקשור להיבטים של חיסונים. היום ישנן מדינות רבות שהצליחו לחסן את מרבית האנשים וחיסונים אלו אמורים לעזור ולהפחית את רמת הסיכון. לצערנו, עדיין, אנחנו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם ורסיות חדשות של הנגיף, גם אם הן קלות יותר מתברר שהן מדביקות. 

האם מסיכות פנים יכולות לעזור לנו?

התפיסה הרווחת היא שכן. מאחר והנגיף עובר דרך רסיסי רוק. מחקרים שונים שנערכו מאז שהתגלתה המגיפה, גילו שאכן המסכה יכולה לעזור ולצמצם באופן ניכר את הסיכוי לחלות בנגיף.

יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון שישנם עוד גורמים שיכולים להשפיע ולכן, זה לא בהכרח הדבר היחידי שיעזור לנו לכן, . מה שכן, אם אנחנו נמצאים בחלל סגור עם עוד אנשים, אז מוטב שאנחנו נשמור על עצמנו ונשים מסכה. כך נקטין באופן משמעותי את הסיכוי לחלות במגיפה וכן את הסיכוי להדביק אחרים, במידה ואנחנו נושאים את הנגיף ולא מודעים לכך. חשוב גם שנחליף מסכה מעת לעת ולא נשתמש כל הזמן באותה מסכה. 

המאמר הזה באתר כיפה מסביר על מסכות לקורונה

כתוב/כתבי תגובה