איך לבחור מיטה סיעודית

איך לבחור מיטה סיעודית

מיטה סיעודית הינה מיטה שמותאמת במיוחד לצרכיו של מטופל סיעודי, קשיש או קשישה בדרך כלל, אך לא בהכרח. למיטה סיעודית עשוי להזדקק לעיתים אדם צעיר בעל מוגבלות או מחלות רקע שונות, מחלימי ניתוחים ועוד. הכללים הבאים יכולים לסייע בבחירת מיטה סיעודית, לשימוש בבית, במוסד סיעודי וכדומה. 

גודל המיטה 

מיטה סיעודית צריך לבחור כך שגודל המיטה יתאים למידות הגוף של החולה או המטופל הסיעודי. במיוחד יש לשים על כך דגש כאשר המטופל הינו בעל מידות גוף גדולות, כשהוא גבוה או ארוך. מיטה קטנה או צרה מדי לא תהיה נוחה ואין לבחור בה. 

יכולת הטיה 

במידה ומטופל סיעודי שוהה לאורך זמן על המיטה, הן במצבי שינה והן במצבי עירות, כדאי לבחור מיטה בעלת יכולת הטיה טובה. היכולת להטות את המיטה מאפשרת לחולה סיעודי להימצא בתנוחה נוחה יותר, שכיבה או ישיבה. המשמעות רבה – בצורה כזאת ניתן בצורה להפחית ואף למנוע פצעי לחץ ולחולה מתאפשרת ישיבה לצרכי אכילה, צפיה בטלוויזיה וכדומה. כמו כן כדאי להוסיף מזרן למניעת פצעי לחץ

גובה שניתן לשינוי 

ככלל, עדיף לבחור מיטה סיעודית בעלת מנגנון שמאפשר לשנות את הגובה לפי הצורך. כך, כאשר המטופל הסיעודי צריך להיכנס או לצאת מהמיטה ניתן להנמיך אותה לגובה נמוך. במידת הצורך, ניתן להגביה את המיטה על מנת להקל על מתן טיפול על ידי בן משפחה, אח או אחות סיעודיים או עובד זר. 

מנועים איכותיים 

מיטות סיעודיות איכותיות מגיעות כיום גם בצורות חשמליות. כלומר, מדובר במיטה בעלת מנועים שמאפשרים כיוון מדויק, שינו הזווית, העלאה והורדה וכדומה. חשוב לבחור מיטה גדולה מספיק, עמידה וחסונה וגם בעלת מנועי איכות. המנועים מאפשרים לכוון את הגב בצורה טובה וכן לאפשר שינוי במנח הרגליים של המטופל, לפי הצורך. 

כתוב/כתבי תגובה