טבליות, אבקה וגם קרם: איך כדאי לצרוך קולגן?

טבליות, אבקה וגם קרם: איך כדאי לצרוך קולגן?

בשנים האחרונות פרצה אל חיינו בסערה בשורת הקולגן, אותו החלבון המסייע בחידוש ושמירה על עור הפנים מחד, ומאידך עוזר לשפר את גמישות השרירים והגידים ומחזק את העצמות בגוף. הקולגן הוא חלבון המופק באופן טבעי בגוף האדם אך החל מתחילת שנות העשרים הכמות יורדת ומדלדלת באופן משמעותי ועל כן תוספי קולגן הפכו למאד פופולריים. בגלל שיש לו שימושים כל כך רבים, ניתן לצרוך אותו כיום בכמה דרכים. בואו ננסה להבין מהם היתרונות של כל דרך ולמי בעצם מתאימה כל שיטה.

טבליות

חשוב להבין כי ישנם כמה סוגים של קולגן ובהתאם לכך משתנה גם אופן הצריכה שלו. טבליות קולגן למשל מתאימות למי שמעוניין לצרוך אך ורק את התוסף הזה ללא חומרים נוספים. כמו כן, בגלל שמדובר בטבליות יחסית גדולות, זה מתאים בעיקר למי שאין לו בעיה עם בליעה של קפסולות עם מים. היתרון המשמעותי בצריכה בדרך הזו הוא שכך הקולגן מגיע הרבה יותר מהר ובאופן יעיל למדי למחזור הדם.

אבקה

בניגוד לאבקות החלבון השונות לספורטאים שמטרתן להזין ולבנות את השריר, הקולגן יעיל במיוחד לשיפור הביצועים שכן הוא מגיע ישירות אל השרירים, העצמות והגידים ותורם לגמישות ולבריאות שלהם. אם תשאלו את הספורטאים הצורכים קולגן, תשמעו ממרביתם שהדרך הנוחה ביותר לצריכה היא אבקת קולגן אותה ניתן למעשה להכין בשייקים או להוסיף למאכלים, כך שאפילו לא מרגישים בטעם שלה. ספורטאים רבים נוהגים לערבב את האבקה יחד עם תוספים אכילים נוספים בשייקים או במאכלים.

קרם

כאמור, לקולגן יש לא מעט סגולות קוסמטיות והוא יעיל בעיקר בשמירה והזנה של עור הפנים. על כן, מי שמעוניין להשתמש בקולגן לצרכים קוסמטיים לרוב בוחר בשימוש בקרמים ותכשירים כאלו. חשוב לשים לב כי ישנם תכשירים בהם הקולגן הוא לא המרכיב העיקרי ואם אתם מחפשים תכשיר המכיל בעיקר קולגן או אפילו באופן בלעדי, יש לערוך סקר שוק מקיף ולחפש תכשיר מתאים.

התייעצו תמיד

לסיכום, לא משנה באיזה דרך תבחרו, אנו ממליצים תמיד להיוועץ ברופא או באיש מקצוע בטרם השימוש.

כתוב/כתבי תגובה