סדנת מיינדפולנס – למה זה יכול לשרת אותנו?

בשנים האחרונות אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד קורסים וסדנאות אשר מספקים לנו חומרים, כלים ואמצעים כיצד להיות מסוגלים להתמודד עם סיטואציות שונות בחיי היום יום שלנו בצורה נכונה, באופן שיגרום לנו להיות קשובים לעצמנו ולהבין מה מתרחש, באופן הרבה יותר טוב. 

אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד כלים ואמצעים שיכולים לשרת אותנו לשם כך. אחת הדוגמאות הטובות לכך היא מיינדפולנס. מדובר על שיטת תרגול מנטאלי המאפשר לנו להיות יותר קשובים לעצמנו, הרבה יותר מודעים למה שעובר עלינו מצד אחד וכן לסביבה, כל זה תוך כדי שילוב נכון של נשימה, תנועה, ותחושה פנימית. מדובר על שיטה שיכולה לעזור לנו בהיבטים שונים בחיים, בין אם זה כשאנחנו חווים משבר ובין אם זה בהיבטים אחרים. 

לשם כך, אנחנו יכולים להירשם אל סדנת מיינדפולנס אשר תספק לנו את הכלים הבסיסיים ומעבר לכך. זה כמובן תלוי איפה בדיוק אנחנו לומדים, מי המרצים ומה כוללת תוכנית הלימודים. 

איך בוחרים סדנה בצורה נכונה?

בדומה לבחירת קורס בתחומים שונים, אזי שגם כאן אנחנו צריכים להתייחס לשאלה, איך הסדנה יכולה לעזור לנו, על פי מה שהיא מציעה. אנחנו צריכים לבחון כמה זמן היא נמשכת, מי המרצים, מה כוללת תוכנית הלימודים וכל פרט אחר שיכול לשרת אותנו כך או אחרת. 

אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד כלים ואמצעים בשביל לראות את התמונה המלאה ובסופו של דבר, להחליט האם סדנת מיינדפולנס למתחילים יכולה לספק לנו את מה שאנחנו רוצים בהתאם כמובן למה שמיינדפולנס אמור להציע לנו. צריך לזכור, שמעבר לעובדה שאנו אמורים ללמוד כלים ושיטות בסדנה, אזי שעלינו גם לתרגל גישות שונות באופן עצמאי. כך אנחנו נדע בדיוק כיצד לבצע את התרגילים השונים.

כתוב/כתבי תגובה