למה חשוב לעשות אימון כושר עם הכוונה מקצועית

למה חשוב לעשות אימון כושר עם הכוונה מקצועית

אימון כושר הפך להיות היום מאוד נגיש ופופולארי. יש היום כל כך הרבה מכוני כושר, מכשירי אימון שונים הנמכרים לכל דורש ואפשרויות רבות להתעמל ולהתאמן עד שכבר אין הרבה תירוצים וכל מי שמבקש להתאמן יכול למצוא את הדרך שהכי תתאים לו ותיתן לו את המענה המושלם בהתאם לרצונו האישי, טעמו האישי וסוג האימון אליו הוא מתחבר. אך כאן, חשוב לעצור ולבדוק – האם האימון מהסוג הנבחר אכן יתאים למתאמן ויעניק לו את המענה המושלם והנכון?

לא מוותרים על הכוונה מקצועית כדי שהאימון יהיה מוצלח

חשוב לדעת כי על מנת שהאימון יהיה מוצלח, הוא יהיה אפקטיבי ויוביל לתוצאות הרצויות, חובה לפנות אל איש מקצוע אשר זהו תחום ההתמחות שלו והוא מסוגל להבטיח כי אכן האימון יהיה מתאים ויענה על הדרישות.

כי לכל מתאמן ישנן ציפיות משלו אשר אליהן הוא מצפה כאשר הוא פונה להתאמן. יש לו את היעדים אותם הוא מציב לעצמו, יש לו את המטרות הספציפיות והוא למעשה חפץ להגיע אל יעד כלשהו. אם זה הצרת היקפים ואם זה חיזוק של השריר. אם זה אימון לצורך שמירה על הגוף באופן כללי ואם זה לצורך ירידה במשקל. לכל מטרה או לכל צורך ישנם תרגילי האימון ובאופן כללי סוג האימון הכי מתאים ורק זה יוכל לתת את המענה המקצועי הנכון והמושלם ולהיעזר גם בשירות של דיאטן קליני.

מתחשבים בגוף

חשוב לדעת כי כל אחד יש לו את הגוף שלו עם היכולות שלו ועם המסוגלויות הספציפיות שלו. לא נוכל להקיש בין אחד לשני מבחינת הבחירה בסוג האימון. זוהי הסיבה כי יש לפנות אל איש מקצוע  שהוא גם תזונאי בחיפה אשר הוא זה שיתאים את סוג האימון הרצוי והמתאים בהתאם לצורך. כי יש להתחשב במסת השריר, יש לבחון את היכולות של המתאמן ביחס למצבו מבחינה ספורטיבית, (כי אדם שלא התאמן משך זמן לא נמצא במצב כמו אדם שלא וויתר על אימון מעולם) כך גם יש לבחון את המצב הבריאותי של המתאמן ובאופן כללי להתאים לכל אחד את האימון הכי מתאים עבורו.

כתוב/כתבי תגובה