רפואה אסתטית

רפואה אסתטית הוא מונח רחב המכסה מגוון רחב של פרוצדורות וטיפולים רפואיים שמטרתם לשפר את המראה של המטופלים. לפעמים זה מכונה גם רפואה קוסמטית. כמה דוגמאות נפוצות להליכי רפואה אסתטית כוללות הזרקת בוטוקס, מילוי רדיאס, חומרי מילוי עוריים, פילינג כימי והסרת שיער בלייזר. בשנים האחרונות, ישנה ביקוש הולך וגובר להליכי רפואה אסתטית, כאשר אנשים מייחסים יותר ויותר חשיבות למראה טוב.

 

הפופולריות של רפואה אסתטית

פרוצדורות ברפואה אסתטית זכו לפופולריות עצומה בשנים האחרונות, בין היתר בשל הנגישות הגוברת של פרוצדורות אלו. עם כניסתה של הטכנולוגיה החדשה, ניתן לבצע כיום תהליכי רפואה אסתטית רבים במסגרת חוץ, מה שאומר שהמטופלים אינם צריכים לעבור את הטרחה וההוצאות של שהייה בבית חולים ללילה. בנוסף, מחקרים הראו שהליכי רפואה אסתטית רבים בטוחים ויעילים כשהם מבוצעים על ידי רופאים מנוסים ומוסמכים.

מלבד היותו נגיש יותר, סיבה נוספת לפופולריות של הרפואה האסתטית היא השינוי בנורמות החברתיות לגבי יופי ומראה. בדורות הקודמים, אנשים בדרך כלל לא ייחסו כל כך חשיבות למראה שלהם. עם זאת, בשנים האחרונות גובר הדגש על המראה הגופני, בעיקר בקרב צעירים. זה הוביל אנשים רבים לחפש דרכים לשפר את המראה שלהם באמצעות רפואה אסתטית.

סוגי הליכי רפואה אסתטית

כאמור, הרפואה האסתטית מכסה מגוון רחב של הליכים וטיפולים רפואיים. כמה דוגמאות נפוצות להליכי רפואה אסתטית פופולרית כוללות הזרקת בוטוקס, חומרי מילוי עוריים, פילינג כימי והסרת שיער בלייזר. בואו נסתכל מקרוב על חלק מסוגי ההליכים הבאים:

הזרקת בוטוקס היא אחד מהסוגים הפופולריים ביותר של הליכי רפואה אסתטית. בוטוקס הוא חלבון מטוהר המוזרק לשרירים על מנת להפחית זמנית את הופעת הקמטים. בוטוקס פועל על ידי חסימת אותות עצביים שאומרים לשרירים להתכווץ. כתוצאה מכך נוצר שיתוק זמני של השרירים המוזרקים, המעניק לעור מראה חלק יותר.

פילינג כימי הוא סוג נוסף של הליך רפואה אסתטית שניתן להשתמש בו כדי לשפר את מראה העור. פילינג כימי פועל על ידי הסרת השכבה העליונה של תאי עור מתים מהפנים, וחושף עור חדש ורענן מתחת. ניתן להשתמש בפילינג כימי לשיפור מצבים כמו צלקות אקנה, נזקי שמש, קמטים וגוון עור לא אחיד.

הסרת שיער בלייזר היא סוג פופולרי נוסף של הליך רפואה אסתטית המשתמשת בקרני אור מרוכזות כדי להסיר שיער לא רצוי מהפנים או הגוף לצמיתות. הסרת שיער בלייזר פועלת על ידי מיקוד מלנין בזקיקי השיער עם פולסים של אנרגיית אור לייזר. החום מהלייזר פוגע לזקיקי השיער מספיק כדי לעצור את צמיחת השיער לצמיתות מבלי לפגוע ברקמת העור שמסביב".

רפואה אסתטית מכסה טווח רחב בעוד שאנשים מסוימים עשויים לחשוב שרק אנשים שווא מחפשים ניתוחים קוסמטיים או הזרקות כמו בוטוקס – זה פשוט לא נכון! עם כמה שכולנו גלויים במדיה החברתית בימינו (ולעתים קרובות משווים את עצמנו באופן לא חיובי מול תמונות מעובדות מאוד), אין שום דבר רע ברצון להיראות במיטבנו – מבפנים ומבחוץ!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רפואה אסתטית
רפואה אסתטית היא ענף ברפואה העוסק בטיפול ומניעה של מחלות הקשורות לעור, שיער וציפורניים. רפואה...
קרא עוד »
נוב 02, 2022
טיפול פסיכולוגי להרטבה בלילה – מתי זה יכול לעזור?- ד"ר קובי שגיא ד"ר טל שגיא
הורים לילדים אשר מרטיבים בלילה, מחפשים עבורם את הפתרון הטוב והיעיל ביותר להרטבת הלילה. בעוד שישנם...
קרא עוד »
מרץ 28, 2020
כירורגיית פה ולסת
טיפולי שיניים רבים נכללים בתחום הכירורגיה, כאשר הם נעשים באופן פולשני. תחת הגדרה זו, של כירורגיה פה...
קרא עוד »
יונ 17, 2021