מכון לטיפול פסיכולוגי – כיצד בוחרים?

מכון לטיפול פסיכולוגי - כיצד בוחרים?

הידיעה כי דרוש טיפול פסיכולוגי למען שיפור איכות החיים, יכולה להיות הידיעה החשובה ביותר בחייכם! מי שמבין שהגיע הזמן לטפל בנפש לצד טיפול בבריאות הגוף – בוודאי חווה משבר או מצוקה, או פשוט רוצה לשפר את איכות חייו ולחיות חיים מאושרים ונעימים יותר. כיום, אחוז גדול מהאוכלוסייה סובלים מהפרעות או מצוקות נפשיות כאלה ואחרות, בעוד שרבים מתקשים להירדם עקב חרדות, או מתקשים לנהל את חייהם בנוחות עקב דיכאון. יש מי שסובל ממצבי רוח משתנים ללא הרף או מי שמתמודד עם משברים, כמו גם מי שסובל ממצב רוח ירוד במיוחד. 

כדי לפעול נכון בשעת משבר, כמו גם להתמודד עם פחדים שמלווים את כולנו: חשוב לבחור מכון לטיפול פסיכולוגי מומלץ וטוב. בחרו מכון שיעזור לכם לצלוח כל משבר או הרגשה אישית שאינה מטיבה. אבל כיצד בוחרים מקום טוב לטיפול פסיכולוגי? הנה מספר דגשים שיש לשים אליהם לב:

אבחון נכון

כל טיפול מטיב ומוצלח מתחיל מאבחנה נכונה של מצב נפשי כמו כאן. פסיכולוגים מנוסים יבצעו אבחון של המטופל על ידי שיחות וסקירת אורח החיים של המטופל. פסיכולוגית טובה יכולה לספק אבחנה נכונה ורק לאחר מכן להתחיל בטיפול המתאים. 

פסיכולוגיים מקצועיים

חשוב לא להתפתות לטיפול שאינו מקצועי. כיום לא חסרים שרלטנים שאינם מחזיקים בתעודה של פסיכולוג מוסמך. לכן יש לבדוק את הניסיון ואת ההכשרה של המטפל. 

היצע של טיפולים

בחרו מכון לטיפול פסיכולוגי שמציע היצע רחב של שיטות טיפול, החל מטיפול פסיכותרפיה, טיפול בדכאון לאחר לידה עד לטיפול בשיטת  DBT ( תרפיה התנהגותית דיאלקטית) כמו גם טיפול בחרדה, תרגול מיינדפולנס, ושאר שיטות שעוזרות להתמודד נכון עם סיטואציות שונות בחיים. 

עבודה בקבוצות

בין היתר חשוב לוודא כי המכון מציע טיפול פסיכולוגי בקבוצות שעוזר לנהל דינאמיקה טובה עם משתתפים נוספים. בכך תוכלו למצוא מכון פסיכולוגי מומלץ וטוב שישפר את איכות חייכם. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בדיקות קורונה לפני טיסה בתל אביב – עושים במתחם בנתב״ג
אם אתם חושבים לטוס בקרוב לחו״ל, ועליכם לעשות בדיקת קורונה בקרוב, עוד בטרם העלייה לטיסה, אז דעו לכם כי...
קרא עוד »
נוב 25, 2021
פילאטיס – איך מומלץ להתחיל עם זה?
פילאטיס הוא אימון כושר המורכב מתרגילים המבוצעים בצורה איטית ומבוקרת. פילאטיס היא צורת פעילות גופנית...
קרא עוד »
אוג 14, 2022
זכאות לנכות כללית – הכירו את הכללים:מהי תסמונת התעלה הקרפלית?
תסמונת התעלה הקרפלית היא בעיה נפוצה המשפיעה על מיליוני אנשים בעולם. זהו מצב שבו העצב המדיאני, העובר...
קרא עוד »
נוב 21, 2022