כיסאות רחצה למבוגרים

כיסאות רחצה למבוגרים

אחת הבעיות הקשות של מבוגרים וחולים סיעודיים היא בעיית התפקוד היומי שכולל גם רחצה ושמירה על היגיינה. גם כאשר מכינים את חדר הרחצה או המקלחת לקשישים עם אמצעי זהירות שמונעים החלקה ונפילה שגורמת לשברים, עדיין יכולות להיות תאונות. כמו כן, במקרים רבים קשישים ומבוגרים חולים מתקשים לעמוד לאורך כל המקלחת ולדאוג לעצמם משום שהם חלשים או חולים מדי. להם נועדו כיסאות רחצה שמחזיקים אותם ומאפשרים להם להתרחץ בנוחות ובביטחון, ראו את קטלוג הכיסאות במסגרת אתר טבע החיים.

מה חשוב לדעת על כיסאות רחצה?

רבים חושבים בטעות שהצבת כיסא פלסטיק שמתאים למקלחת הוא הפתרון הנכון למבוגרים שזקוקים לכיסא על מנת להתרחץ. אלא שכיסאות כאלה הם רק פתרון מאולתר וזמני בלבד שאינו בטיחותי ואינו יכול לספק למבוגר שנזקק לכך את האפשרות הטובה ביותר להתרחץ בצורה נוחה ונעימה. הבטיחות של כיסא כזה מוטלת בספק משום שאינו יציב או מעוגן כמו שצריך וגם המבנה שלו אינו מתאים לתנועה נוחה ויציבה. לשם כך מתאים כיסא ייעודי (בדקו כסאות רחצה למבוגריםשנבנה במחשבה על כך ולכן יכול לעזור יותר. יש כמה סוגים שמתאימים ולהלן הפירוט.

איך בוחרים כיסא רחצה למבוגרים?

  • כיסא יכול להיות עשוי מפלסטיק אבל בעל רגליים יציבות עם רגליות רחבות מאוד, רצוי עם אפשרות הצמדה לרצפת המקלחון. זה חשוב כדי שאפשר יהיה להתיישב עליו בכל משקל וכדי שלא יתהפך כשקמים ממנו או כשעושים את התנועות הרחבות כשמסתבנים. 
  • יש צורך בידיות ובמשענת, על הכיסא או ידיות על הקיר שליד המתרחץ. ידיות הן חשובות לאחיזה בזמן שמתיישבים וקמים או מסתובבים כדי להסתבן. כמו כן, הכיסא חייב לאפשר למבוגר להתכופף מבלי שייפול קדימה או לאחור.
  • חומרים שמאפשרים לנקות בקלות ולשמור על חיטוי.
  • חשוב למצוא כיסא שיש לו אפשרות להתאים את הגובה כדי להתיישב בקלות ולקום אחר כך.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בעיות פוריות? חשבתם על דיקור סיני
בשנת 2022 נרשמת עלייה חדה בגברים ונשים שסובלים מבעיות פוריות. זיהום אוויר, אוכל שיש בו הורמונים וחומרים...
קרא עוד »
אפר 10, 2022
כך תבחרי נעליים שלא יזיקו לרגלייך
בדיוק כמו בסיפור סינדרלה, הנעל שלך צריכה לשבת בצורה מושלמת על כף הרגל. כיצד תוכלי לבחור נעליים שלא...
קרא עוד »
יונ 29, 2020
החשיבות בשטיפת ידיים עם סבון
כיום לא מעט אנשים כלל לא מייחסים חשיבות רבה לכל נושא שטיפת הידיים עם סבון לפני ארוחה או כל פעולה אחרת...
קרא עוד »
ינו 24, 2020