שפעת – מה אנחנו יודעים ומהם התסמינים?

שפעת – מה אנחנו יודעים

שפעת היא מחלה נגיפית שנגרמת על ידי נגיף בשם אינפלואנזה. הנגיף מוכר מאות שנים וידוע שכמו כל הנגיפים הוא אינו מגיב לאנטיביוטיקה, שעובדת רק נגד חיידקים. מה שאומר שרק על ידי מנוחה ותרופות לשיכוך חום וכאבים שהם תסמינים לשפעת אפשר להקל על הסבל של החולים בה. אין ברירה אלא לחכות עד שהנגיף יחלוף והחולה יחלים, ורק כך מטפלים במחלה. יש לנוח הרבה ולא לאמץ את הגוף שמתעייף בקלות.

למי שפעת מסוכנת?

בדרך כלל, המחלה לא אמורה להיות קשה יותר מדי מלבד אי נעימות והשבתה מוחלטת של פעילות. עם זאת, לאנשים שיש להם מחלות רקע כמו רגישות בדרכי הנשימה, מחלת ריאות או מחלות לב, עלולים לסבול מסיבוכים. כמו כן, מי שיש לו מערכת חיסונית חלשה ונתקף בנגיף שפעת מסוג אלים במיוחד עלול להגיב בצורה חריפה והסכנה היא גם סכנת מוות. נדבקים בשפעת במקומות סגורים בדרך כלל, שאין בהם אוורור והטמפרטורה נוחה לנגיף ואינה הורגת אותו. 

התסמינים המובהקים לזיהוי הם:

  • חום גבוה
  • כאבי שרירים 
  • שיעול
  • יחד עם זה מגיעים גם איבוד תיאבון אופייני 
  • עייפות וחולשה רבה 
  • כאבי ראש וגרון 
  • גודש באף ונזלת

מה חשוב לעשות במהלך המחלה?

במהלך המחלה חשוב מאוד לשתות נוזלים כדי להחזיר אותם לגוף שהתייבש בגלל החום הגבוה. כמו כן, רצוי לשתות מרק ירקות או עוף למי שאינו צמחוני, משום שהוא מחזיר לגוף ויטמינים ומינרלים שמאבדים בהתייבשות ובהזעה מרוב חום. זה עוזר לגוף להתאושש אחר כך. שפעת קלאסית לא נמשכת יותר משבוע בדרך כלל אולם לוקח עוד כמה ימים עד שמחלימים לגמרי מהתקפת הנגיף על הגוף ומתחזקים בחזרה. כשהחום מתחיל לרדת זה סימן שהגוף כבר אינו נלחם בנגיף ומתחילה ההחלמה. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עצירות חסימתית
כיום אנשים רבים סובלים מעצירות, ברוב המקרים נובעים מהרגלים לא טובים כמו אוכל לא מזין, שתיה בכמות...
קרא עוד »
אוק 08, 2022
ארבעה יתרונות של בדיקת ראייה ובחירת העדשות הנכונות
בדיקת ראייה ובחירת העדשות הנכונות עשויות להיראות כחלק סטנדרטי של תחזוקה בריאותית, אך ישנם מספר...
קרא עוד »
מאי 15, 2024
חיטוב לנשים – המדריך המלא
נשים רבות רוצות לחטב את הגוף, אך לא יודעות כיצד לעשות זאת. הטיפים הבאים נאספו במיוחד עבורכן...
קרא עוד »
ינו 27, 2022