ייעוץ זוגי ברחובות

ייעוץ זוגי הוא דבר שהפך להיות די פופולרי בעולם המודרני, למרות שלא תמיד כך היה. בעבר זוגות חששו להגיד כי הם פונים לטיפול זוגי בגלל סטיגמות שהיו קשורות לנושא זה. בעבר הייתה מחשבה כי רק זוגות שנמצאים במשברים שהם לא מצליחים לפתור ורק כמוצא אחרון פונים לטיפול זוגי, היום רבים מבינים שאין זה כך. יש זוגות שהולכים לייעוץ זוגי גם כשהזוגיות נמצאת במקום טוב, כדי שאיש מקצוע יוכל להתבונן, לתת את דעתו המלומדת ולהציף נושאים שבני הזוג לא חשבו עליהם ובכך לשפר את הזוגיות גם כשמרגישים שהיא מספיק טובה.

אך כמובן שגם במקרים של משברים בזוגיות יש זוגות שפונים אל ייעוץ זוגי ברחובות. חשוב לזכור שלא צריך להגיע למצב של משברים חמורים שנמשכים זמן כדי לפנות לייעוץ ורגע לפני ש"הגשרים נשרפים", אלא בתחילתו של משבר כדי שיהיה אפשר לטפל בו כשהוא עוד קטן ואפילו לצמוח מתוך המשבר ולהצליח להוציא ממנו דברים טובים, כי זה מה שיודע יועץ זוגי טוב לעשות. 

ייעוץ זוגי ברחובות הוא בעיני רבים כיום דבר טבעי לזוגות רבים. כפי שעוברים שלבים שונים בזוגיות כמו תחילת מערכת יחסים, חתונה, כך גם עם ייעוץ זוגי. 

האם ייעוץ זוגי ברחובות הוא רק לזוגות נשואים?

המחשבה שייעוץ זוגי מיועד לזוגות נשואים שנמצאים במשבר, היא עוד סימן לדעות קדומות שיש על הנושא הזה של ייעוץ זוגי ועל תפקידו של יועץ זוגיות. 

כפי שכבר הבנו שגם זוגות שלא נמצאים במשבר משמעותי פונים לייעוץ זוגי, כך גם אפשר לנפץ את הסטיגמה שייעוץ זוגי מיועד לזוגות נשואים. גם זוגות שאינם נשואים הולכים לייעוץ זוגי אחרי שהם מבינים את התועלות שיש בייעוץ זוגי. נעמה רגב מטפלת זוגית משתפת אותנו כי בטיפול נפתחת בפנינו ההזדמנות לדבר על נושאים שונים ולהציף נושאים שלא מדברים עליהם מחוץ לייעוץ הזוגי ולשמוע חוות דעת של גורם מקצועי חיצוני ועצות לשיפור הזוגיות.

כתוב/כתבי תגובה