גידולים בכף היד

גידולים בכף היד הם בדרך כלל שפירים אבל הם יכולים להיות מאוד כואבים וקשים להסרה. הם יכולים גם לגרום לבעיות בתנועות הידיים ולגרום לאובדן תחושה.

הטכניקה הכירורגית דומה לזו של השתלת עור. זה כולל לקיחת חתיכה קטנה של רקמה בריאה מחלק אחר בגוף, כמו האמה, והנחתה על גבי הגידול על מנת למנוע צמיחה נוספת, חשוב להדגיש לפני כל החלטה על הסרת גידולים וניתוח מומלץ לקבל חוות דעת כף יד ולקבל החלטה מושכלת בנושא.

כך מבצעים הסרת גידולים בכף היד

הסרת גידולים בכף היד היא הליך כירורגי נפוץ שנעשה להסרת גידולים בכף היד. מאמר זה ידון בהליך, יתרונותיו והסיכונים הכרוכים בו.

הסרת גידולים בכף היד יכולה להיעשות בשתי שיטות שונות:

  1. חתך וכריתה: שיטה זו היא טכניקת חתך וכריתה הכוללת חיתוך של גידול מכף היד. לאחר מכן תוסר שכבת רקמה ממשטח היד לכיסוי הפצע.
  2. ניתוח פתוח: שיטה זו היא כאשר מבצעים חתך משני צידי הגידול כדי להסירו על ידי ביצוע פתח קטן בכל צד שלו. במקרה זה, אין צורך להוריד רקמה מהיד

הליך נפוץ למדי כך שאין צורך לחשוש

הסרת גידולים בכף היד היא הליך שכיח. זה יכול להיעשות בשיטות כירורגיות או לא כירורגיות. הניתוח יכול להיעשות באמצעות חתך חור מנעול, בעוד השיטה הלא ניתוחית נעשית באמצעות כיבוי חשמלי או לייזר.

במהלך ההליך, ניתנת הרדמה למטופל כדי שיהיה לו נוח בזמן הניתוח. הרופאים משתמשים בהרדמה מקומית לפני הסרת כל גידול מכף היד בעזרת אזמל.

הסרת גידולים בכף היד על ידי מומחה כף יד היא הליך עדין הדורש מידה גבוהה של מיומנות ותשומת לב. על מנתח להקפיד לא לפגוע בעצבים, בעורקים, בגידים ובשרירים בזמן הסרת הגידול. בכל אופן, ישנם קליניקות רבות בארץ עם הבנה וניסיון יוצאי דופן כך שתוכלו להיות רגועים לחלוטין בכל הנוגע לעניין הזה.

כתוב/כתבי תגובה