צלחות חד פעמיות האם הן מסוכנות לבריאות

צלחות חד פעמיות האם הן מסוכנות לבריאות

אנשים רבים נמנעים מלהשתמש במוצרים חד פעמיים בשל העובדה כי הם נחשבים למוצרים שאינם מתכלים וכאשר הם מצטברים באשפה ובעוד מקומות שונים, הם עלולים לגרום לפגיעה בכדור הארץ מכיוון שכל חומר שאינו מתכלה פולט חומרים וגזים שעלולים להיות רעילים. בשל כך, טוענים המומחים ובצדק, כי מדובר במוצרים מסוכנים לבריאות ויש לצמצם את השימוש בהם כמה שיותר ולהשתמש בהם רק במקרי חירום כאשר אין ברירה אחרת.

נוחות תמורת בריאות? לא בהכרח

אם המצב הוא אכן כזה, שצלחות חד פעמיות או כלים חד פעמיים בכלל, נחשבים למסוכנים לבריאות, מה יכול לגרום לאנשים לזלזל כך בבריאות שלהם ולבחור בחיי נוחות תמורת חיים בריאים? אז זהו שהמצב לא בדיוק כך. בחירה בחיי נוחות לא בהכרח מצביעה על ויתור של חיי בריאות וכן היפך. ניתן בהחלט לשלב בין הדברים. יכול להיות מצב בו אדם בוחר להשתמש בכלים חד פעמיים, או בצלחות חד פעמיות – במקרה שלנו – אך הוא לא גורם בכך לסיכון בריאותי או סביבתי כלשהוא. איך זה ייתכן? ייתכן. ניתן להתגבר על הבעיות הבריאותיות שיוצרים הכלים החד פעמיים על ידי שרוכשים אותם במפעלים שמייצרים כלים אקולוגיים וממוחזרים.

איך מתגברים על הזיהום שיוצרים הכלים החד פעמיים?

כמו שאמרנו, ונחזור על זה שוב כלים חד פעמיים הינם מוצר מזהם על פי דעתם של מומחים רבים. הסיבה לטענה הזו היא החומר ממנו מייצרים את הכלים הללו. צלחות חד פעמיות כמו כל הכלים החד פעמיים מיוצרות מפלסטיק. פלסטיק הינו חומר שאינו מתכלה אלא לאחר הרבה מאוד שנים והוא גם פולט גזים רעילים לחלל. לייצר צלחות חד פעמיות מחומרים אקולוגיים אשר אינם מזהמים ואף מתכלים במהירות רבה יחסית.

מחפשים מוצרים חד פעמיים מתכלים? הקליקו על הלינק

כתוב/כתבי תגובה