קורס מגיש עזרה ראשונה

קורס מגיש עזרה ראשונה

אם תמיד צפיתם בתוכניות דרמה של בתי חולים (מי אמר "האנטומיה של גריי"?) וחשבתם איזה תפקיד מרתק יש לשחקנים, דעו כי גם אתם יכולים להיות בדיוק כמוהם – כמובן בקטע של סיוע רפואי ולא שחקנים בסדרות, למרות שגם זה תחום שתוכלו לעשות אבל זה כבר עניין למאמר אחר.

מתן סיוע ועזרה ראשונה לנפגעים הוא תחום מרתק וחשוב במיוחד, כיוון שהוא עוסק בעזרה רפואית והצלת חיים. ישנם מקרים רבים אליהם אנשים נקלעים המציבים אותם בסכנה ממשית כמו תאונות דרכים, התקפי לב, אירוע מוחי, חבלות קשות ועוד. כל אלו עלולים להיות מצבי חירום רפואיים המצריכים התערבות רפואית מוסמכת, וכדי שגם אתם תוכלו לסייע במצבים כאלו – ניתן לעשות זאת באמצעות קורס מגיש עזרה ראשונה

למי הקורס מיועד?

בשורה התחתונה קורסים בעזרה ראשונה מיועדים לכל מי שמעוניין להעניק עזרה ראשונה במצבי חירום רפואיים. ובאופן כללי, קורס מגיש עזרה ראשונה יכול להיות שימושי עבור כל אדם, בין אם הוא רוצה להתמקצע בתחום זה ולהיות חובש מוסמך או אפילו רק כדי לקבל את הידע הבסיסי במצבי חירום מסכני חיים. ככלל, אין תנאי סף מיוחדים לצורך למידה של קורס זה מכיוון שמדובר על קורס חיוני עבור כל אחד.

נוסף לאנשי מקצוע הנמצאים במגע יומיומי עם אנשים, כמו גם עובדי הוראה האחראיים על שלומם של התלמידים, גם הורים ואנשים פרטיים יכולים ללמוד כיצד להגיש עזרה ראשונה.

מה היקף הקורס?

היקף ומבנה הקורס משתנה וניתן לבחירה, זאת בהתאם לצורך הלימודי של הקורס. אנשי מקצוע המחויבים בקורס עזרה ראשונה יצטרכו ללמוד בהיקף של מעל 20 שעות, ואילו אנשים פרטיים המעוניינים לרכוש ידע של עזרה רפואית מצילת חיים יוכלו להסתפק בקורס בסיסי של 4 שעות בלבד.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סירוס כלבים- מותר או הכרחי?
הרוב המוחלט של בעלי הכלבים והכלבות מבצעים בהם סירוס. יש לכך סיבות רבות. אולם יש גם וויכוחים בלתי...
קרא עוד »
אוק 31, 2020
אילו תוספי מזון קיימים בשוק?
בואו נתחיל עם העובדה הפשוטה שקיימים בשוק אינספור תוספי מזון כאשר כל אחד משרת תפקיד שונה לגמרי בגוף....
קרא עוד »
אוק 22, 2019
באיזה מקרה עושים הזרקת בוטוקס בנרתיק?
הזרקות בוטוקס באזור הנרתיק משמשות לעתים כאופציה טיפולית למצבים רפואיים ספציפיים. התרחיש הנפוץ ביותר...
קרא עוד »
ספט 21, 2023