קורס מגיש עזרה ראשונה

קורס מגיש עזרה ראשונה

אם תמיד צפיתם בתוכניות דרמה של בתי חולים (מי אמר "האנטומיה של גריי"?) וחשבתם איזה תפקיד מרתק יש לשחקנים, דעו כי גם אתם יכולים להיות בדיוק כמוהם – כמובן בקטע של סיוע רפואי ולא שחקנים בסדרות, למרות שגם זה תחום שתוכלו לעשות אבל זה כבר עניין למאמר אחר.

מתן סיוע ועזרה ראשונה לנפגעים הוא תחום מרתק וחשוב במיוחד, כיוון שהוא עוסק בעזרה רפואית והצלת חיים. ישנם מקרים רבים אליהם אנשים נקלעים המציבים אותם בסכנה ממשית כמו תאונות דרכים, התקפי לב, אירוע מוחי, חבלות קשות ועוד. כל אלו עלולים להיות מצבי חירום רפואיים המצריכים התערבות רפואית מוסמכת, וכדי שגם אתם תוכלו לסייע במצבים כאלו – ניתן לעשות זאת באמצעות קורס מגיש עזרה ראשונה

למי הקורס מיועד?

בשורה התחתונה קורסים בעזרה ראשונה מיועדים לכל מי שמעוניין להעניק עזרה ראשונה במצבי חירום רפואיים. ובאופן כללי, קורס מגיש עזרה ראשונה יכול להיות שימושי עבור כל אדם, בין אם הוא רוצה להתמקצע בתחום זה ולהיות חובש מוסמך או אפילו רק כדי לקבל את הידע הבסיסי במצבי חירום מסכני חיים. ככלל, אין תנאי סף מיוחדים לצורך למידה של קורס זה מכיוון שמדובר על קורס חיוני עבור כל אחד.

נוסף לאנשי מקצוע הנמצאים במגע יומיומי עם אנשים, כמו גם עובדי הוראה האחראיים על שלומם של התלמידים, גם הורים ואנשים פרטיים יכולים ללמוד כיצד להגיש עזרה ראשונה.

מה היקף הקורס?

היקף ומבנה הקורס משתנה וניתן לבחירה, זאת בהתאם לצורך הלימודי של הקורס. אנשי מקצוע המחויבים בקורס עזרה ראשונה יצטרכו ללמוד בהיקף של מעל 20 שעות, ואילו אנשים פרטיים המעוניינים לרכוש ידע של עזרה רפואית מצילת חיים יוכלו להסתפק בקורס בסיסי של 4 שעות בלבד.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טראומה
כאשר מדובר על טראומה, מדובר על זעזוע נפשי שהאדם חווה בגין סיבה כזאת או אחרת. הטראומה יכולה להשפיע...
קרא עוד »
ספט 13, 2020
מה זה תרומת ביציות?
תרומת הביצים מיועדת לנשים מגיל 18 ועד גיל 54 שאינן יכולות ללדת ילדים מהביציות שלהן ולכן יש להן אפשרות...
קרא עוד »
מרץ 01, 2021
גוזיות לילדות – הגיל שאפשר להתחיל
אולי היא נראית לך עדיין כמו ילדה, אבל סביר להניח שהיא כבר בדרך להיות נערה. אולי את מעדיפה למצוא לה...
קרא עוד »
פבר 12, 2023